Uncategorized

Nissan GT-R wystawiony na sprzedaż – na bogato! [WIDEO]

Nissan GT-R pokryty 24-karatowym złotem i chromem od firmy Kuhl Racing właśnie znalazł się w salonie Dubai Auto Deals w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Co go wyróżnia na tle innych samochodów sportowych?

Błyszczący supersamochód zrobił niezły hałas, kiedy zaprezentowano go w 2016 roku. Pokazano wtedy, że GT-R był wyposażony w całkowicie niestandardowy zestaw karoserii, którego ukończenie zajęło mistrzom grawerowania cały rok. Aby to osiągnąć, trzeba było trochę zachodu. W pierwszej kolejności surowe elementy nadwozia tego samochodu pokryto specjalnym chromowanym wykończeniem, a następnie pomalowano złotą farbą.

Nissan

Niestandardowy Nissan GT-R

Dodatkowo cały projekt konstrukcja obejmuje specjalne koła, dostrojenie silnika, tylne skrzydło, oraz nowy dyfuzor. Można powiedzieć, że jeden z głównych komponentów, wykonanych na zamówienie, to w pełni tytanowy układ wydechowy. Innym godnym uwagi elementem jest dostosowany do indywidualnych potrzeb 3,8-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem. Jego również ozdobiono chromowanym złotym wykończeniem. Zmodyfikowano go w celu uzyskania mocy z wcześniejszych 850 do 900 koni mechanicznych.

Spadająca cena

Mając tylko 6000 km na desce rozdzielczej, ten wygrawerowany złotem supersamochód może być twój. Jednym z poważniejszych problemów może okazać się bowiem cena. Wystawiono go na sprzedaż za 1,6 miliona dirham AED (ponad 1,6 miliona złotych). To znacznie mniej niż jego cena wywoławcza z 2016 roku. Kosztował on wtedy milion dolarów amerykańskich, czyli na dzisiejsze czasy ponad 3,75 miliona złotych. No cóż, ktoś, kto go kupi dzisiaj, raczej nie przejedzie niezauważony. A na koniec zachęcamy do obejrzenia, krótkiej prezentacji tego szczególnego samochodu nazwanego nie wiedzieć czemu „Gold-Zilla”

W innych wiadomościach motoryzacyjnych znajdziesz również:

Michelin stworzył niestandardową oponę. Czy się przyjmie?

Prawo jazdy (nawet bezterminowe) będzie trzeba wymienić

grawerKuhl RacingNissanNissan GT-Rzłoto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *