Uncategorized

Nocne działania ITD. Na cel obrali przeładowane pojazdy

Inspektorzy ITD po raz kolejny przeprowadzili nocną akcję na polskich drogach. Za cel obrali sobie eliminowanie z ruchu przeładowanych pojazdów. Rekordzista mocno przesadził.

ITD w natarciu

Funkcjonariusze ITD prowadzili swoje działania ze środy na czwartek (14-15 października) na drogach województwa kujawsko-pomorskiego. Ich głównym celem było wycofanie z ruchu przeładowanych pojazdów. Nie od dziś wiadomo, że najczęściej przeładowuje się kontenery i właśnie głównie takie pojazdy trafiły w ręce inspektorów.

Nocny rekordzista

Funkcjonariusze skierowali na mobilne wagi trzy zestawy transportujące kontenery. Jak nie trudno się domyślić, każdy z nich był przeciążony. Zestawy ważyły 65,3 tony, 61 ton oraz 55,8 tony. Dla formalności przypomnijmy, że według przepisów ich waga nie mogła przekraczać 40 ton. Rekordzista zatem przedobrzył o bagatela 25 ton.

ITD

Wszystkie transporty wstrzymano do momentu przeładowania nadmiaru ładunku. Kierowców natomiast ukarano mandatami karnymi. Przewoźnicy muszą się liczyć z postępowaniami administracyjnymi i możliwymi karami finansowymi.

W naczepie brakowało kół, ale kierowca sądził, że może jechać

Źródło: GITD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *