Uncategorized

Ott Tanak dominuje u Świętego Mikołaja. Runda WRC zawitała do Arktyki

Drugą rundą tego sezonu WRC jest Arktyczny Rajd Finlandii, czyli zimowa runda mistrzostw świata. Zawodnicy zawitali do Rovaniemi, które jest oficjalnie domem Świętego Mikołaja. Kto radzi sobie najlepiej?

Po nieudanym Rajdzie Monte Carlo Ott Tanak otworzył drugą rundę WRC od odcinkowego zwycięstwa na OS1 Sarriojärvi 1. Drugi z niewielką stratą był jego kolega z Hyundaia Craig Breen, trzecie miejsce zajął miejscowy – Kalle Rovanpera.

Drugi przejazd odcinka to kolejne zwycięstwo Tanaka, ale tym razem jego rywale stracili jeszcze więcej. Na odcinkowym podium byli ci sami, ale tym razem to Rovanpera był szybszy od Breena. Po pierwszym dniu Tanak ma przewagę 16,2 s nad Irlandczykiem i 20,4 s nad Finem. Dopiero dziewiąty jest Sebastien Ogier, zwycięzca Rajdu Monte Carlo.

wrc

Hyundai

WRC u Świętego Mikołaja. Jak jadą Polacy?

W WRC 2 na prowadzeniu znajduje się Esapekka Lappi, zwycięzca obu dzisiejszych prób nie tylko w klasie, ale także wśród wszystkich aut R5. Za nim plasują się Nikołaj Griazin i Andreas Mikkelsen. Niestety szybko z rywalizacji odpadł Jari Huttunen – już na pierwszym oesie. Aktualny mistrz Polski zakończył jazdę po awarii.

W WRC 3 na pierwszych ośmiu pozycjach są zawodnicy wychowani na szybkich oesach – Finowie, Estończyk i Szwedzi. Prowadzi Emil Lindholm, dalej są Teemu Asunmaa i Egon Kaur. Trzynasty ze stratą prawie 2 i pół minuty jest Michał Sołowow, okazjonalnie wskakujący do rajdówki. Dopiero osiemnaste miejsce zajmuje Adrian Chwietczuk, który traci ponad 4 minuty do lidera klasy i prawie 4 i pół minuty do najlepszego kierowcy w aucie R5.

Esapekka Lappi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *