Uncategorized

Ott Tanak niemal pewny zwycięstwa w Arktycznym Rajdzie Finlandii. Co z Ogierem?

Za nami drugi dzień Arktycznego Rajdu Finlandii. Prowadzi Ott Tanak, który ma bezpieczną przewagę nad swoimi rywalami. Z walki o zwycięstwo odpadł Sebastien Ogier, pierwszy lider nowego sezonu WRC.

Już z samego rana Tanak pokazał, że nie ma zamiaru zwalniać. Wygrał OS3 Mustalampi 1, potem co prawda stracił nieco czasu na OS4 Kaihuavaara 1, ale po chwili znów okazał się najlepszy na OS5 Siikakämä 1.

Druga pętla była niezwykle wyrównana. No może poza drugim przejazdem przez oes Siikakämä, gdzie Thierry Neuville pokonał drugiego Tanaka o ponad 12 sekund. Pierwszy lider mistrzostw, Sebastien Ogier, utknął w śnieżnej zaspie i stracił szansę na punktowaną dziesiątkę. Ostatecznie dzień na prowadzeniu zakończył Estończyk, który ma 24,1 s przewagi nad Kalle Rovanperą. Trzeci jest Neuville, który do Fina traci tylko 1,8 s.

tanak

Jutro tylko dwa oesy, łącznie 45 kilometrów

Jeśli chodzi o auta R5, to dominującymi dziś postaciami byli Esapekka Lappi, Andreas Mikkelsen, Nikołaj Griazin i Egon Kaur. W WRC 2 sytuacja jest dosyć jasna – Lappi prowadzi 50 sekund przed Mikkelsenem i półtorej minuty nad Griazinem. W WRC 3 Teemu Asunmaa ma skromne, 12,5-sekundowe prowadzenie nad Egonem Kaurem. O trzeciej miejsce powalczą Finowie – Eerik Pietarinen i Mikko Heikkila.

Jeśli chodzi o Polaków, to nadal lepszą załogą są Michał Sołowow i Maciej Baran, którzy zajmują 16. miejsce wśród aut R5 i 9. w WRC 3. Ich strata do najlepszych w R5 to 9 minut i 45 sekund. Wszystkie oesy ze swoim bardziej doświadczonym kolegą przegrał Adrian Chwietczuk jadący z Jarosławem Baranem. On wśród aut R5 jest 21. i do lidera traci niemal 14 minut.

ott tanakwrc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *