Uncategorized

Polestar ma ciekawą propozycję – może się spodobać!

Samochód elektryczny Polestar 2 otrzyma wariant jednosilnikowy z napędem tylko na przednie koła. Jakie daje to korzyści dla ewentualnych nabywców? Czy będzie chętniej wybierany przez kierowców?

Po debiucie swojego całkowicie elektrycznego samochodu Polestar 2 w zeszłym roku, należący do Volvo firma Polestar ogłosiła, że w drodze jest więcej wariantów tego samochodu. Jego podstawowa opcja ma zawierać napęd tylko na przednie koła i opcję z tylko jednym silnikiem.

Polestar

fot. Polestar

Według producenta ten bardziej dostępny model będzie miał zasięg do 420 kilometrów. Wszystko dzięki zastosowaniu nowego rozwiązania z wykorzystaniem pompy ciepła. W chłodniejszym klimacie daje ono dodatkowo ponad 40 km zasięgu w porównaniu z wersjami dwusilnikowymi. Jak to możliwe? Wykorzystuje on ciepło z układu napędowego do podgrzania baterii. Co to daje? Powoduje, że nie obciąża już tak baterii pojazdu związane z jej podgrzaniem w chłodnym klimacie. Można tak odciążyć baterię nawet o 50 procent, co z kolei znacznie zwiększa zasięg.

Polestar 2 – moc pod kontrolą

Jeśli chodzi o moc, to wariant jednosilnikowy wytwarza 231 KM i 330 Nm momentu obrotowego. Oczywiście jest to mniej niż opcje napędu na wszystkie koła, które dają 408 KM oraz 660 Nm momentu. No cóż, tak to już bywa.

Polestar

fot. Polestar

Wraz z wydaniem tego nowego modelu podstawowego, producent planuje również wypuścić tańszą wersję modelu z napędem na wszystkie koła. Samochód będzie oferował mniej luksusów niż model flagowy, ale nadal będzie miał bogate wyposażenie. Będzie ono obejmowało 19-calowe felgi, pełne oświetlenie LED, system audio z ośmioma różnymi głośnikami. Dodatkowo otrzyma 11-calowy system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym działający na Android Automotive.

Polestar

fot. Polestar

Na razie firma Polestar nie opublikowała żadnych informacji o cenach dotyczących dwóch nowych wariantów, ale może to być ciekawa i co najważniejsze tańsza opcja. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nikt nie będzie kupował samochodów elektrycznych, jeśli będą drogie. Musimy poczekać i zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *