Uncategorized

Prawo jazdy (nawet bezterminowe) będzie trzeba wymienić

Zmian nie ma końca. W życie wszedł nowy przepis, który mówi, że prawo jazdy będzie musiało zostać wymienione. Nawet jeżeli jest bezterminowe. Czy stracimy przez to uprawnienia do prowadzenia pojazdów? Czytajcie dalej.

Aktualnie bezterminowe prawo do prowadzenia pojazdów to już przeszłość. Najdłuższy okres, na jaki można otrzymać dokument to 15 lat. Co się dzieje po upłynięciu tego czasu? Trzeba powtórzyć badania lekarskie. Wszystko po to, aby zwiększać bezpieczeństwo na drogach. Jeżeli lekarz będzie miał zastrzeżenie co do stanu zdrowia, może nie wydać zaświadczenia, które zezwoli na przedłużenie uprawnień. Oczywiście, jeżeli wszystko będzie w porządku, nie ma czym się martwić. Otrzymacie zaświadczenie i będziecie musieli udać się do urzędu, aby wyrobić nowy dokument.

prawo jazdy

Okazuje się, że osoby, które mają bezterminowe prawo do kierowania pojazdami, również będą musieli odwiedzić urząd, ale spokojnie, tylko po to, aby wyrobić nowy dokument. Nowy wzór prawa jazdy wejdzie w życie w 2028 roku i każdy w przeciągu 5 lat będzie musiał je wymienić. Wynika z tego, że w 2033 roku już nikt nie będzie miał dokumentu, który teraz wszyscy znamy.

Podsumowując, jeżeli Wasze prawo jazdy jest wydane bezterminowo, nie będziecie musieli przechodzić badań lekarskich. Jedynym warunkiem będzie wymiana dokumentu na nowo obowiązujący. Wzór nie jest jeszcze znany.

Więcej artykułów:

Hulajnogi elektryczne – te zmiany wejdą w życie

Audi: najnowsze modele trafiły do piłkarzy Realu Madryt

bezterminowe prawo jazdykto będzie musiał wymienić prawo jazdynowy dokumentprawo jazdywymiana prawo jazdy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *