Uncategorized

Renault 5 i dużo więcej — firma przedstawia swoją wizję przyszłości

Francuski producent samochodów Renault ogłosił swój plan na najbliższe 5 lat. Przewiduje wprowadzenie na rynek 7 nowych samochodów elektrycznych. Dodatkowo zapowiedział, że kolejne modele będą całkowicie elektryczne lub hybrydowe.

Renault

fot. materiały prasowe

Renault jest liderem elektryfikacji w Europie dzięki bardzo popularnemu samochodowi elektrycznemu Zoe. To właśnie dzięki niemu koncern Renault osiąga pierwsze miejsca w statystykach sprzedaży aut elektrycznych w Europie. Niestety firma nie może poprzestać na sprzedaży, tylko i wyłącznie tego jednego samochodu EV. Muszą dodać nowe modele elektryczne do swojej oferty, ponieważ konkurencja nie śpi.

Renault

fot. materiały prasowe

Francuski producent samochodów przedstawił swój plan na najbliższe pięć lat, zwany „Renaulution”, który obejmuje wprowadzenie nowych całkowicie elektrycznych samochodów.

fot. materiały prasowe

„Do 2025 roku Renault wprowadzi na rynek 14 samochodów. 7 będzie w pełni elektrycznych, 7 będzie w segmencie C / D. Wszystkie nasze nowe modele będą miały wersję elektryczną lub hybrydową ”.

fot. materiały prasowe

Firma wspomniała również, że w ramach swojej transformacji stanie się bardziej „marką technologiczną” zamiast tylko po prostu producentem samochodów.

fot. materiały prasowe

Renault 5 Prototyp — wracają wspomnienia

Samochód elektryczny jest oparty na klasycznym Renault R5, ale ma wiele nowoczesnych akcentów. Nie da się ukryć, że nawiązuje do samochodu, który w dalszym ciągu wielu z nas pamięta również z polskich dróg. Na tym etapie producent samochodów nie udostępnił żadnych specyfikacji pojazdu a zamiast tego skupił się na samym projekcie.

fot. materiały prasowe

Gilles Vidal, dyrektor projektowy koncernu, powiedział:

„Konstrukcja Renault 5 Prototype oparta jest na R5, kultowym modelu naszego dziedzictwa. Ten prototyp jest ucieleśnieniem nowoczesność. Samochód na miarę swoich czasów: miejski, elektryczny, atrakcyjny

”.

Luca de Meo dodał, że nowy pojazd pokazuje nowy plan firmy:

„Nowy R5 to »Nouvelle Vague«. Jest silnie powiązany ze swoją historią, a mimo tego jest to również przyszłość, dzięki której samochody elektryczne są popularne”.

fot. materiały prasowe

W związku z planem firmy na rozwój aut elektrycznych w najbliższych latach jesteśmy ciekawi, czy nowe modele będą się tak samo dobrze sprzedawać, jak elektryczny ZOE. Na zakończenie zachęcamy do zapoznania się z krótką prezentacją Renault 5 Prototype oraz podziwiania detali stylistycznych, które z całą pewnością spodobają się wielu kierowcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *