Uncategorized

Rolls-Royce Cullinan — dziki luksus SUV-a [WIDEO]

Rolls-Royce tworzy naprawdę luksusowe auta. Ich SUV Cullinan to jeden z takich właśnie modeli. Kiedy firma Novitec zabrała się za niego, stworzyła potwora na kołach. Co ciekawe, okazało się, że można jeszcze coś z nim zrobić.

Firma tuningowa Novitec w zeszłym roku dostała Rolls-Royce Cullinan, unowocześniając luksusowego SUV-a dzięki ekskluzywnej metamorfozie. Teraz Spofec przypisał swoją nazwę edycji Black Badge, która temu olbrzymowi daje jeszcze więcej mocy i charakteru.

SUV

fot. Spofec

Nowsza wersja SUV-a

Podążając za motywem poprzedniej modernizacji Cullinana, wersja Black Badge zawiera również pełną modyfikację zewnętrzną, która daje również 24-calowe felgi Vossen. Zestaw ten poszerza samochód, powiększa go wizualnie, a jednocześnie obniża, przez co sprawia wrażenie, jakby był bardziej sportowy. Teraz z tyłu, w sportowej modyfikacji Spofec, Cullinan zyskał spoiler oraz inspirowany wyścigami dyfuzor. Prześwit reguluje się przez pneumatyczne zawieszenia, które może obniżyć SUV-a o dodatkowe 40 mm. Sportowe układy wydechowe Spofec zapewniają mocny dźwięk wydechu. Opcjonalnie są wyposażone w aktywny wydech, który jest sterowany przyciskiem.

fot. Spofec

Cyfry robią wrażenie

Oprócz tego Spofec ulepszyło potężny już 6,7-litrowy silnik V12, dzięki czemu wytwarza on teraz dodatkowe 107 KM i 160 Nm momentu obrotowego. Daje to w sumie 707 KM oraz 1060 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki tym zabiegom ten SUV rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy. Całe szczęście, że Cullinan Black Badge firmy Spofec jest nadal ograniczony do maksymalnej prędkości 250 km/h. Dlaczego? Ponieważ bez względu na to, co teraz posiada, ten potężny SUV nadal waży kolosalne 2,7 tony — grawitacji nie oszukasz. Poniżej publikujemy wideo pokazujące zarówno piękny wygląd tego SUV-a, jak i jego niesamowity dźwięk oraz luksus wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *