Uncategorized

Śląsk: Kierowca BMW dachował podczas próby ucieczki

Młody kierowca za kierownicą BMW w niebezpieczny sposób zakończył swoją próbę ucieczki przed policją. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (15 kwietnia) nad ranem w Gliwicach doszło do niebezpiecznego wypadku. Brał w nim udział 23-letni kierowca BMW wraz ze swoją 19-letnią pasażerką. Młody mężczyzna jadąc ulicą Kakota, zignorował policjantów, którzy dali mu sygnał do zatrzymania i zaczął uciekać. Pościg nie trwał jednak zbyt długo.

BMW na dachu

Jak informują policjanci, BMW po kilkuset metrach ucieczki wypadło z drogi i dachowało. Funkcjonariusze policji natychmiast zatrzymali kierowcę, któremu nic się nie stało. Jego pasażerka miała równie dużo szczęścia i także wyszła z tego zdarzenia bez uszczerbku na zdrowiu. na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie, dlaczego 23-latek zdecydował się na ucieczkę.

BMW

Fot. Policja

Policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Ponadto według wstępnych ustaleń mundurowych, miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. 23-latek został poddany także testowi na zawartość narkotyków w organizmie i wyszedł on dodatnio. Okazało się, że jego pasażerka również zażywała wcześniej te same narkotyki.

Młody mężczyzna teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Grożą mu poważne konsekwencje za ucieczkę przed policją, jazdę samochodem pomimo zatrzymanych uprawnień, a w dodatku pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze informują, że grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Śląska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *