Uncategorized

Sprzedaż samochodów na początku 2021 roku

Wiemy, jak wyglądała sprzedaż samochodów na początku 2021 roku. Wyniki mogą zaskoczyć, ponieważ niektórzy obstawiali, że faworytem będzie Volkswagen Golf, tymczasem spadł on dopiero na czwartą pozycję. Kto jest zatem na prowadzeniu?

Firma JATO przygotowała statystyki, z których jasno wynika, że 2021 rokiem, przynajmniej do tej pory, zawładnęła Toyota Yaris. Kolejne miejsce na podium zajmuje Peugeot 208 oraz Dacia Sandero. Można więc wywnioskować, że Polacy kupują głównie samochody typowo miejskie. W pierwszej dziesiątce nie znalazła się żadna marka premium. Za wymienionym podium znajdują się takie pojazdy jak: Opel Corsa czy Volkswagen T-Roc.

O dziwo jest to jedyny SUV w TOP 10. Jak wiadomo, w ubiegłym roku to właśnie one królowały na listach sprzedażowych. Dlaczego trend się odwrócił? Ciężko powiedzieć, trzeba jednak przypomnieć, że na początku roku trwały wyprzedaże roczników. Być może na samochody typowo miejskie były lepsze promocje.

Mimo że SUV-y nie znalazły się w zestawieniu, nie można powiedzieć, że ich sprzedaż idzie źle. Wręcz przeciwnie, dealerzy są zachwyceni! Przykładowo Volvo odnotowało wzrost o ponad 50% w sprzedaży pojazdów właśnie tego typu. Mercedes po wprowadzeniu serii EQ, gdzie samochody to głównie SUV-y, zamierzają kontynuować produkcję na zwiększonych obrotach.

Jesteście zaskoczeni wynikami?

Więcej artykułów:

Audi: najnowsze modele trafiły do piłkarzy Realu Madryt

Toyota GR Yaris stale zachwyca youtuberów

lutymercedesPeugeot 208samochodysprzedaż samochodówVolvowyprzedaż rocznika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *