Uncategorized

SUV Hondy HR-V — nowa hybryda e:HEV nadchodzi

nda potwierdziła, że ​​jej nowy mały SUV, czyli HR-V zostanie zaprezentowany w lutym tego roku. Co więcej, po raz pierwszy będzie w standardzie wyposażony w technologię hybrydową.

Segment rynku małych SUV-ów jest jednym z najszybciej rozwijających się na wielu rynkach na całym świecie. Honda zapewnia też, że jej model nowej generacji będzie wyposażony w najnowocześniejsze technologie. Dzięki temu będzie mieć pewność, że spełnia nie tylko wymagania klientów, ale także coraz bardziej zaostrzające się przepisy dotyczące emisji.

SUV

fot. Honda

W nowym modelu tego małego SUV-a zapewne wprowadzą technologię „dwusilnikowego układu napędowego e:HEV”. Konkretne szczegóły dotyczące jednostki napędowej nie przedstawiono w przypadku HR-V, jednak Honda oferuje podobną konfigurację w modelu Jazz. Składa się on z 1,5-litrowego silnika benzynowego pracującego w cyklu Atkinsona, połączonego z dwoma silnikami elektrycznymi. Cały zestaw oferuje 109 KM oraz 253 Nm momentu obrotowego.

SUV

fot. Honda

Mały SUV z napędem na wszystkie koła?

Wydawje się rozsądne, aby spodziewać się podobnej konfiguracji dla HR-V z 2021 r., biorąc pod uwagę, że korzysta z podobnej platformy co Jazz. Honda oferuje w obecnym modelu 1,5-litrową opcję hybrydową i-VTEC, wytwarzającą łącznie 152 KM. Jednak ten układ napędowy jest częścią starszej rodziny silników. Dodatkowo Jazz (zwany także Fit na niektórych rynkach) występuje z napędem na wszystkie koła, jeśli ta opcja jest dostępna w nowej konfiguracji hybrydowej. Może to oznaczać, że następny model HR-V również zaprezentują z napędem na wszystkie koła.

fot. Honda

Przejście na system hybrydowy w standardzie pomoże nowemu SUV-owi dostosować się do najnowszej strategii Hondy. Zgodnie z nią do 2022 roku wszystkie jego główne modele w Europie wyposażą w zelektryfikowany układ napędowy.

fot. Honda

Jeśli chodzi o wygląd tego małego SUV-a, firma udostępniła kilka zdjęć, które publikujemy w tym artykule. Wygląda na to, że charakterystyczna pionowa klamka tylnych drzwi zostanie. Dodatkowo możemy zobaczyć fragmenty wzmocnionych nadkoli oraz zintegrowany z klapą tylny spojler. Pełne prezentacja tego modelu małego SUV-a nastąpi 18 lutego 2021 r.

Źródło: Honda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *