Uncategorized

Szofer na widok ITD postanowił próbować do końca

Grunt to się nie poddawać. Zapewne taki motto przyświecało kierowcy ciężarówki, który na swej drodze zobaczył inspektorów ITD. Niestety tym razem mu się nie udało.

Dość zabawna sytuacja, a przynajmniej z perspektywy inspektorów ITD z Opatowa, miała miejsce w ostatni poniedziałek (12 kwietnia). Natomiast samemu kierowcy, który zobaczył patrol, nie było do śmiechu. Wiedząc, że w razie kontroli skazuje się na wysoki mandat, postanowił wykonać ryzykowny ruch.

Szofer jadący wywrotką gwałtownie zatrzymał się na poboczu i wyskoczył z pojazdu od strony pasażera. Następnie udał się na tył ciężarówki i wrócił do pojazdu. Nie miał jednak zbyt wiele szczęścia, ponieważ całą sytuację widzieli inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, dla których sprawa naturalnie była bardzo podejrzana. Właśnie dlatego chwilę później skontrolowali kierowcę.

ITD

Fot. GITD

Nieprzyjemna rozmowa z ITD

Raczej nikogo nie zdziwi fakt, że kierowca tuż przed kontrolą rejestrował odpoczynek zamiast jazdy. Podczas rozmowy funkcjonariuszy z szoferem, ten przyznał się, że używał magnesu, aby nie rejestrować aktywności. Jednak finał kontroli będzie miał dopiero miejsce za jakiś czas.

Podczas dalszych czynności prowadzonych przez ITD okazało się, że kierowcą jest zarazem przewoźnik. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego wszczęli wobec niego postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości 10 000 zł. Ponadto inspektorzy wszczęli postępowanie wobec osoby zarządzającej transportem w firmie. Te z kolei jest zagrożone karą w wysokości 2 tys. zł.

Źródło: GITD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *