Uncategorized

Tanak wygrywa Arktyczny Rajd Finlandii. Rovanpera nowym liderem mistrzostw świata

Ott Tanak wygrał Arktyczny Rajd Finlandii – drugą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Nowym liderem cyklu został młodziutki Kalle Rovanpera. Jak śnieżną rundę mistrzostw zakończyli Polacy?

Na koniec sobotniego etapu Arktycznego Rajdu Finlandii wydawało się, że pewne zwycięstwo ma już Ott Tanak, ale o drugie miejsce mocno powalczą Kalle Rovanpera i Thierry Neuville. Tymczasem Fin, może i nieznacznie, ale na obu dzisiejszych próbach pokonał swojego belgijskiego kolegę i to on ostatecznie zgarnął drugie miejsce, wygrywając również Power Stage. Walka zatem była, ale bez zmian pozycji.

Kwestia zwycięstwa była od dawna przesądzona. Tanak mógł dzisiaj zwolnić i pewnie dowieźć triumf do mety na dwóch przejazdach oesu Aittajärvi. Takie wyniki i wczorajszy pech Sebastiena Ogiera sprawiły, że w czołówce mistrzostw świata zrobiło się bardzo ciasno. Liderem WRC jest Rovanpera, 4 punkty przed Neuvillem i 8 punktów przed Ogierem i Evansem. 12 punktów traci Tanak. Zatem spokojnie można powiedzieć, że wszystko rozpocznie się od nowa w Chorwacji.

tanak wrc

Tanak wygrał, Rovanpera liderem

W WRC 2 nie stało się nic niespodziewanego. Przewagi podczas ostatniego dnia były ogromne i skończyło się tak, jak się zaczęło. Wygrał Esapekka Lappi, podium uzupełnili Andreas Mikkelsen i Nikołaj Griazin. W WRC 3 też niewiele się dziś zmieniło – wygrał Teemu Asunmaa, na podium znaleźli się też Egon Kaur i Mikko Heikkila.

Dziewiąte miejsce w WRC 3 zajął Michał Sołowow z Maciejem Baranem. Dwunastą pozycję zajęli Adrian Chwietczuk i Jarosław Baran. Sołowow do najlepszej załogi w samochodzie R5 stracił ostatecznie prawie 11 minut, Chwietczuk ponad 16. Kolejną rundą mistrzostw będzie Rajd Chorwacji, który odbędzie się w dniach 22-25 kwietnia.

kalle rovanperaott tanakwrc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *