Uncategorized

To już koniec Rajdu Dakar 2021. Polska załoga kończy imprezę na podium

Rajd Dakar 2021 dobiegł końca. Na zakończenie rywalizacji zawodnicy przejechali 200-kilometrowy odcinek specjalny na etapie z Yanbu do Jeddah. Polska załoga ukończyła najtrudniejszy rajd na świecie na podium.

Wśród motocyklistów etap wygrał ubiegłoroczny zwycięzca Rajdu Dakar, Ricky Brabec. To jednak nie pozwoliło powtórzyć tego sukcesu, bowiem tym razem wygrał zespołowy kolega Amerykanina z Hondy, Kevin Benavides. Podium w generalce, za Benavidesem i Brabecem uzupełnił Sam Sunderland z KTM. Jedynym Polakiem na mecie w tej kategorii był Konrad Dąbrowski, syn znanego polskiego motocyklisty Marka Dąbrowskiego. On zajął 28. miejsce.

W kategorii samochodów na oesowym podium znaleźli się ci sami kierowcy, którzy na podium zakończyli cały rajd. Ostatecznie po raz kolejny wygrał Francuz Stephane Peterhansel. Drugie miejsce zajął Katarczyk Nasser Al-Attiyah, trzecie Hiszpan Carlos Sainz. Czwarty był Polak Jakub Przygoński.

dakar

To już koniec Rajdu Dakar 2021

Na etapowym podium znów pojawił się Michał Goczał. On jechał wspólnie z Szymonem Gospodarczykiem i para zajęła czwarte miejsce w kategorii SSV. Załoga zespołu Energylandia Rally Team był prawdziwą sensacją tegorocznej edycji. Ale jeszcze lepsze, trzecie miejsce w rajdzie zajęli Aron Domżała i Maciej Marton. Jest to pierwsza w historii w pełni polska para na podium rajdu. Na ósmym miejscu znaleźli się Marek Goczał i Rafał Marton – kolejny duet Energylandii. Polska była siłą w SSV. Na quadach czwarty był w tym roku Kamil Wiśniewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *