Uncategorized

Toyota GR w mistrzostwach FIA GT Championships!

Kto by pomyślał jeszcze niedawno, że z wyścigami samochodowymi przeniesiemy się do wirtualnego świata. Musimy przyznać, że w roku 2020 określenie e-Motorsport zyskało na znaczeniu. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się kolejna seria zawodów, w których również Toyota odgrywa swoją rolę.

W związku z pandemią COVID-19 wiele sportów motorowych przeniosło się do sieci. Takie wydarzenia jak 24-godzinny wyścig Le Mans, GR Supra GT Cup oraz GR Yaris Time Trial odbyły się wirtualnie. Wygląda na to, że e-Motorsport coraz częściej gości w naszych domach.

Toyota przedstawia

Na przykład w sezonie 2021 rozpocznie się seria wyścigów TGR GT Cup, gdzie sporo się będzie działo. Toyota jest w nie mocno zaangażowana, wystawiając swoje modele samochodów ze znaczkiem GR. Producent zapewnia, że wśród nich zobaczymy modele GR Supra oraz GR Yaris. Dodatkowo w połowie roku wprowadzą do gry model GR 86, o którym niedawno pisaliśmy. Biorąc pod uwagę, choćby tylko te modele możemy powiedzieć, że będzie się działo.

Toyota

fot. Toyota

Zawodnicy z 61 krajów przystąpią do rywalizacji w dwóch mistrzostwach. Pierwszym z nich jest Nations Cup, gdzie odbędzie się główna rywalizacja. Drugi z nich to Manufacturer Series czyli starcie producentów samochodów, wsród nich i oficjalnych partnerów, którymi są Mazda oraz Toyota. Wprowadzając zasadę, że przy każdej rundzie zawodnicy będą mieli inny model samochodu jeszcze bardziej urozmaici te zawody. Zapewne w normalnych okolicznościach byłoby to trudne do wykonania, ale przecież mamy do czynienia z e-wyścigami.

Toyota

Przypomnijmy, że nie są to po prostu zwykłe imprezy a oficjalne zawody. Mają one zgodę FIA (Międzynarodowej Federacji Samochodowej), która zrzesza sporo federacji sportów samochodowych. Aby oglądać zmagania swoich faworytów, wystarczy śledzić na YouTube oficjalny kanał Gran Turismo TV. Inną możliwością jest zaglądanie na stronę Gran Turismo Live, aby być na bieżąco. Pierwsza runda tego sezonu rozpocznie się już 25 kwietnia, a jego finał planowany jest na Grudzień.

Poniżej przedstawiamy zwiastun jaki opublikowała na swojej stronie firma Toyota.

e-MotosportFIA GT ChampionshipsGazoo RacingGran TurismoLe MansMazdaToyotaToyota GRToyota GR 86Toyota GR SupraToyota GR Yaris

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *