Uncategorized

Toyota prezentuje pełną gamę GRMN oraz GR!

Toyota Japan zamieściła na swojej stronie internetowej listę wszystkich swoich sportowych pojazdów Gazoo Racing. Podczas gdy kilka zostało już ujawnionych wcześniej, inne przyciągają wzrok i są nieco nieoczekiwane.

Publiczność miała już okazję zapoznać się z modelami sportowymi. Na przykład Toyota GR 86 została zaprezentowana w zeszłym tygodniu, a GR Supra została zaprezentowana w 2019 roku. Japoński producent zaprezentował także hardkorową, rajdową wersję GR Yaris. Poza tym pełna gama Toyoty obejmuje również inne sportowe edycje jej samochodów drogowych.

Toyota GRMN

Dwóm modelom nadano nazewnictwo GRMN, skrót od „Gazoo Racing Masters of the Nürburgring”. Modele Vitz oraz Mark X z tą nazwą oznaczają, że są to sportowe edycje samochodów podstawowych. Ta seria koncentruje się na osiągach, ulepszeniach w zakresie aerodynamiki, zawieszenia i konfiguracji silnika.

Toyota

fot. Toyota Mark X

Kompaktowa konstrukcja Vitza i krótki rozstaw osi oznacza, że ​​jest on pretendentem do gorących modeli, takich jak Volkswagen Golf GTI lub choćby Golf R. Z drugiej strony pełnowymiarowy sedan Mark X mógłby być prawdopodobnie skierowany do BMW serii 5 M-sport lub nawet modelu BMW M5. Oba samochody mają ulepszenia, takie jak manualna skrzynia biegów, dach z włókna węglowego, wzmocnienie podwozia i wiele innych.

Modele GR Sport

Podczas gdy modele GR i GRMN są prawdziwymi samochodami sportowymi. Linia samochodów GR Sport oznacza tuning inspirowany sportem — dodatki aerodynamiczne, opcjonalne większe koła, lekko wzmocnione punkty podwozia i nie tylko.

Toyota

fot. Toyota Prius PHV GR Sport

Gazoo Racing tchnie trochę emocji w dość powszechny, cywilizowany wygląd Priusa i Aqua. Takie auta, jak minivany Noah i Voxy nie są już tak bardzo popularne w naszym regionie. Toyota / Daihatsu Copen również wygląda oszałamiająco ze swoimi sportowymi referencjami, a nawet crossover CH-R otrzymuje agresywną metamorfozę.

Toyota

fot. Toyota Voxy GR Sport

Zapoznaj się z pełną ofertą, korzystając z galerii powyżej i na oficjalnej stronie Toyota Gazoo Racing, i skomentuj poniżej, które modele podobają Ci się najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *