Uncategorized

Volkswagen Golf GTI — specjalna edycja Clubsport 45

Pierwszy Volkswagen Golf GTI zjechał z linii produkcyjnej 45 lat temu i na cześć tego przełomowego wydarzenia niemiecka marka ogłosiła limitowaną edycję Golfa GTI Clubsport 45.

Na łamach naszej strony pisaliśmy o specjalnej wersji Golfa GTI nazwanej Clubsport. Opisywana w tym artykule limitowana edycja Clubsport 45 oparto na wersji Golfa Mk VIII. W związku z tym oferuje specjalne wyposażenia i znaczną moc jak na hot hatch. Tak samo jak wersja Clubsport, również i ta rozwija 296 KM oraz 400 Nm momentu obrotowego. To wszystko z dwulitrowego czterocylindrowego silnika z turbodoładowaniem.

Volkswagen

fot. Volkswagen

Moc jest przenoszona na asfalt za pośrednictwem siedmiobiegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Napędzane są tylko przednie koła i przyspiesza od 0 do 100 km/h w około 5,6 sekund. Nadal osiąga maksymalną ograniczoną elektronicznie prędkość wynoszącą 250 km/h i jest wyposażony w pakiet Race.

Volkswagen Golf GTI — specjalna edycja

Dodatkowo Golf GTI Clubsport 45 ma szary lakier z kontrastowym czarnym dachem i tylnym spojlerem. Dodatkowo posiada zestaw 19-calowych felg Scottsdale, naklejki z numerem „45” oraz na szczęście sportowy układ wydechowy, który zapewnia odpowiednią nutę silnika.

Volkswagen

fot. Volkswagen

Wreszcie Clubsport 45 wyposażono w przedni mechanizm różnicowy VAQ z elektromechaniczną blokadą, w przeciwieństwie do standardowego elektronicznego systemu XDS GTI. Oznacza to, że ​​kierowcy mogą wybierać spośród różnych opcji, takich jak tryb „Nurburgring” lub, jeśli wolą, mogą precyzyjnie dostroić same ustawienia do swoich potrzeb. Nowy Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 zadebiutuje już jutro, czyli 1 marca. Przyjrzyj się bliżej opisywanemu modelowi z tej limitowanej edycji i napisz w komentarzu czy ci się podoba.

Volkswagen

fot. Volkswagen

Przeczytaj również o innych nowościach w świecie motoryzacyjnym:

Porsche 911 Speedster — nowy projekt kultowego auta!

Hyundai zaskakuje kierowców – i20 dostępny w N line

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *