Uncategorized

Bentley Continental GT3 – potwór, który pożera!

Potwierdzono niektóre specyfikacje techniczne modelu wyścigowego Bentley Continental GT3. Ma on zmierzyć się z innymi modelami podczas wyścigu znanego jako Pikes Peak International Hill Climb. Opisywany jako ekstremalny potwór, zapewne nie zawaha się pożreć swoich rywali.

Moc pochodzi z 4,0-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 750 KM oraz 1000 Nm momentu obrotowego. Wszystko dzięki nowym tłokom, korbowodom i dodatkowemu ciśnieniu doładowania, które teraz wynosi 2,2 bara. Co ciekawe, firma Bentley dostroiła jednostkę napędową do pracy na paliwie odnawialnym 98 RON, które podobno zmniejsza ogólną emisję dwutlenku węgla o 85 procent.

Bentley Continental GT3

fot. Bentley

Producent twierdzi, że niektóre z najważniejszych ulepszeń otrzymał pakiet aerodynamiczny modelu Bentley Continental GT3. Zapewnia o 30 procent większą siłę docisku niż standardowy samochód. Co więcej, posiada największe tylne skrzydło, jakie kiedykolwiek zamontowano w Bentleyu, oraz ogromny dwupłaszczyznowy przedni splitter.

Bentley Continental GT3

fot. Bentley

Podwozie i zawieszenie również zostały dopasowane dla wyścigu Pikes Peak. Otrzymało zmniejszone pochyleniem przedniej i tylnej osi, bardziej miękkie sprężyny i zmienione stabilizatorami, aby umożliwić poruszanie się w zakrętach z odpowiednią prędkością.

Bentley Continental GT3 – jak schłodzić potwora?

Wyścig pod górę Pikes Peak jest znany z tego, że całkowicie niszczy hamulce. Dlatego też firma Bentley zamontowała chłodzony wodą układ hamulcowy, aby zmniejszyć ryzyko przegrzania. Dodatkowy układ chłodzenia przewidziano również dla samego samochodu Continental GT3. W końcu trzeba jakoś schłodzić tego potwora.

Bentley Continental GT3

fot. Bentley

W związku ze zbliżającą się próbą podjazdu pod górę, Bentley zamierza zdobyć potrójną koronę za rekordy w Pikes Peak. Posiadają już rekord na modelu SUV-a w Bentaydze W12 oraz produkcyjnej wersji Continental GT w 2019 r.

Bentley po raz kolejny zwerbował Rhysa Millena z Nowej Zelandii, człowieka odpowiedzialnego za poprzednie rekordy Bentleya na Pikes Peak. Będzie musiał poprawić wynik 9 minut i 36 sekund, aby rekord nie uciekł sprzed nosa. Czy Waszym zdaniem, uda mu się to osiągnąć z nowym modelem Bentley Continental GT3?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *