Uncategorized

BMW M4 GT3 – gotowy do startu i wygrywania!

Niemiecki producent właśnie zaprezentował swój gotowy do wyścigów model BMW M4 GT3. Okrzyknięto go nowym flagowym modelem działu Motorsport firmy BMW.

BMW to bardzo dobrze znana marka samochodowa. Posiadają naprawdę ciekawe modele samochodów — zarówno spalinowych, jak i elektrycznych. Specjalny dział Motorsport cały czas próbuje tworzyć auta wyścigowe, które będą zwyciężać w odpowiednim stylu. Pokazali teraz swój najnowszy model — BMW M4 GT3.

BMW M4 GT3

fot. BMW

Bazując na M4 Competition, główna różnica między starym M6 GT3 a nowym M4 GT3 kryje się pod jego maską. Silnik 4,4-litrowy P63 V8, zastąpiono 3-litrowym sześciocylindrowym silnikiem P58 z turbodoładowaniem. Nie tylko zmniejsza on swoją wagę o 40 kg, ale także zwiększa moc wyjściową z 580 do 590 KM. Ten model jest również dostarczany z pakietem Competition, który obejmuje specjalne wyposażenie. Przetestowano je specjalnie do użytku w wyścigach wytrzymałościowych. Dlatego też posiada takie elementy jak dodatkowe reflektory, czujniki skoku sprężyny, tylny radar i kamera oraz system pomiaru temperatury i ciśnienia w oponach.

BMW M4 GT3

fot. BMW

Fani wyścigów będą mogli zobaczyć debiut BMW M4 GT3 już 26 czerwca podczas czwartej rundy tegorocznej edycji Nürburgring Endurance Series. Następnie różne zespoły BMW M Motorsport zabiorą samochód na tor. Przetestują je w najlepszych seriach wyścigów GT i wyścigach wytrzymałościowych na całym świecie.

BMW M4 GT3

fot. BMW

Jeśli chodzi o osoby zainteresowane zakupem, nowe BMW M4 GT3 udostępniono w cenie 415 tys. euro. Przyznacie, że może to wydawać się sporo, ale jak już będzie wygrywało różne wyścigi, to będą to dobrze wydane pieniądze. Zachęcamy do obejrzenia poniższego wideo z krótką prezentacją tego szczególnego modelu BMW Motorsport, które może zwyciężać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *