Uncategorized

Honda Civic Hatchback — czy o to w tym chodziło?

Japoński producent zaprezentował wczoraj model Honda Civic w wersji hatchback. Ta wersja różni się od wersji z 2021 roku mniej ostrymi kątami i liniami. Zapewnia również większą przestrzeń bagażnika hatchbacka. Czy jest to jednak rewolucja?

Jak już pisaliśmy, Honda Civic jest samochodem, który wybiera naprawdę spora grupa kierowców. Dlatego też i oczekiwania przy wprowadzaniu nowszej wersji są większe wśród fanów tego auta. Pokazane w ciekawym kolorze Boost Blue, nowe modele z 2022 roku będą dostępne z opcją sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów.

Honda Civic

fot. Honda

Tę możliwość otrzymały obie wersji silnika – o pojemności 2,0 litra lub 1,5 litra. Wersja 2-litrowa otrzymała 158 KM oraz 187 Nm momentu. Co do następnej wersji to czterocylindrowy 1,5-litrowy turbodoładowany silnik ma moc 180 KM i 240 Nm momentu.

Honda Civic

fot. Honda

Niektórzy będą tęsknić za charakterystyczną, pochyloną sylwetką Hondy Hatchback, ale nowa wersja nadrabia innymi cechami. Jedną z nich są ciekawe funkcje, takie jak system informacyjno-rozrywkowy z 9-calowym ekranem dotykowym. Dodatkowo mamy w nim europejską stylizacją wnętrza i bardzo ciekawe otwory wentylacyjne o strukturze plastra miodu.

Honda Civic

fot. Honda

Wspomnijmy również o zwiększonych funkcjach bezpieczeństwa, które obejmują utrzymanie pasa ruchu, wykrywanie przeszkód z awaryjnym hamowaniem czy też adaptacyjny tempomat. Mamy również funkcję rozpoznawania znaków drogowych, która sama zmniejszy prędkość samochodu do odpowiedniej.

Czy te funkcje są wystarczające, aby spełniły się oczekiwania fanów tego modelu? Zobaczymy, jak Honda Civic będzie się sprzedawała, bo to pokaże więcej niż obietnice samego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *