Uncategorized

Honda Civic Type R TCR — nowe wyścigowe barwy!

Honda Australia zaprezentowała właśnie specjalne barwy promujące pojawienie się limitowanej edycji modelu Honda Civic Type R. Jak go przyjmą kierowcy wyścigowy tego teamu?

Wiele osób nie może oderwać wzroku, kiedy widzą na drodze samochód w kolorze żółtym. Niektórzy producenci samochodów bardzo lubią stosować ten kolor w swoich sportowych modelach. Zapewne tacy producenci jak Ferrari czy też Lamborghini mają kilka modeli samochodów, właśnie w żółtym kolorze. Teraz dołącza do tej grupy również Honda.

Honda Civic Type R

fot. Honda

Wybranym samochodem, który otrzymał niesamowity żółty kolor, był samochód wyścigowy Australia Series. Chodzi o model Honda Civic Type R TCR, który normalnie pomalowany jest na „Racing Blue”. Barwy Civic Type R zostało zmienione, aby pasowało do koloru „Phoenix Yellow”, czyli limitowanej edycji.

Honda Civic Type R

fot. Honda

Kierowca samochodu wyścigowego, Tony D’Alberto, skomentował tę zmianę w taki sposób:

„Wszyscy uwielbialiśmy niebieski wygląd naszej Hondy Civic Type R TCR, ale nowe żółte malowanie to coś innego. Naprawdę fajnie jest uczcić pojawienie się Civica Type R Limited Edition, używając mojego samochodu wyścigowego do zaprezentowania nowego modelu. Pokazuje, jak bardzo Honda ceni swoje osiągi i dziedzictwo wyścigowe”.

Honda Civic Type R

fot. Honda

Wyprodukowano 1020 egzemplarzy w limitowanej edycji modelu Honda Civic Type R. Co ciekawe, tylko 20 z nich trafiło na rynek australijski. Zmiany, które odróżniają tę limitowaną edycję Hondy Civic Type R od modelu standardowego, nie są ogromne. Obejmują one na przykład niewielką redukcję masy, bardzo ciekawy kolor, koła BBS, mocniejszy układ kierowniczy i przeprogramowane zawieszenie.

W innych nowościach motoryzacyjnych chorwacki producent Rimac pokazał bardzo ekskluzywną i niezwykle szybką wersję samochodu elektrycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *