Uncategorized

ITD: Inspektor znalazł tajemnicze pudełko z zaskakującą zawartością

Praca kierowców zawodowych pełna jest niespodziewanych sytuacji, ale inspektorzy ITD czasami też są zaskoczeni wynikami kontroli. Tak właśnie było w tym wypadku.

Wynik kontroli przeprowadzonej przez inspektorów ITD wczoraj (6 maja) na autostradzie A1 w miejscowości Swarożyn koło Tczewa okazał się zaskakujący. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali zestawy, który transportował artykuły spożywcze z Grajewa do Swarożyna. To miała być zwykła rutynowa kontrola, ale jej finał zakończył się niecodziennie.

Inspektorzy prowadzili rutynowe działania, ale zastanawiało ich podenerwowanie kierowcy w chwili, gdy poprosili o dokumenty do kontroli. Kierowca, zamiast je po prostu wyjąć i podać funkcjonariuszom zachowywał się podejrzanie i próbował coś ukryć, wyjmując je ze schowka.

Inspektor zauważył, że w dolnej szufladzie znajduje się pudełko, które szofer próbował dyskretnie zasłonić. Funkcjonariusz był przekonany, że mężczyzna chowa w nim kartę należącą do innego kierowcy, co się zdarza wśród zawodowych szoferów stosunkowo często. W związku z tym poprosił o udostępnienie przedmiotu do kontroli.

itd marihuana

Inspektor ITD zaskoczony

Funkcjonariusz mocno się zdziwił, gdy w pudełko zamiast podejrzewanej przez niego karty kierowcy znalazł marihuanę. Co więcej, w szufladzie pod dokumentami leżała również szklana lufka. Kierowca natychmiast się przyznał, że palił ją poprzedniego dnia wieczorem, gdy odbierał dzienny odpoczynek w kabinie.

To niestety oznaczało dla niego problemy. Na miejsce kontroli inspektorzy wezwali policjantów z Tczewa. Ci teraz prowadzą postępowanie wyjaśniające w sprawie posiadania oraz używania przez kierowcę niedozwolonych środków odurzających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *