Uncategorized

ITD: Koszmarnie ciężkie transporty kontenerów [WIDEO]

ITD poinformowało o trzech kontrolach przeprowadzonych w ostatnich dniach. Zatrzymane transporty okazały się wyjątkowo ciężkie.

Transport kontenerów morskich jest regularnie nadzorowany przez inspektorów ITD. Tego typu zestawy często ważą zdecydowanie zbyt dużo. Niestety taki stan rzeczy potwierdzają kontrole, które przeprowadzono w ostatnim czasie.

ITD: Bardzo ciężkie kontenery

Pierwsza z opisywanych przez Inspekcję Transportu Drogowego miała miejsce 9 lipca w Łubowie na drodze wojewódzkiej numer 194. Funkcjonariusze zatrzymali zestaw jadący z Gdańska do Poznania, ponieważ podejrzewali, że jest on przeładowany. Zestaw następnie trafił na wagę. Jego rzeczywista masa wynosiła prawie 64 tony! Przewoźnik teraz czeka na wynik postępowania administracyjnego. Grozi mu kara 28 000 złotych.

ITD

Niewiele lżej

Niewiele lżejsze zestawy trafiły w ręce funkcjonariuszy kilka dni później. Tym razem mundurowi prowadzili nocne kontrole z niedzieli na poniedziałek (18/19 lipca) na autostradzie A1. Dwa wytypowane zestawy również trafiły na wagę ITD.

Pierwszym ze zważonych transportów były kontenery 20-stopowe z ładunkami drobnicowymi. Tutaj waga także wynosiła znacznie więcej, niż dopuszczają przepisy. Ten zestaw ważył 59,6 t, czyli praktycznie za dużo o 20 ton. Nie ma więc mowy o lekkim przeładowaniu.

ITD

Podczas drugiej nocnej kontroli było nieco lepiej, ale nadal masa rzeczywista zestawu była daleka od ideału. Ten kierowca przewoził cztery betonowe szamba. Inspektorzy byli pewni, że w tym przypadku również będą mieli do czynienia z przeładowanym transportem. Intuicja ich nie zawiodła. Zestaw wraz z ładunkiem ważył 54,3 tony.

Wszystkie przewozy wstrzymano do czasu rozładowana części transportowanych towarów i przywrócenia parametrów pojazdów do wartości zgodnych z przepisami. Przewoźnicy natomiast muszą liczyć się z karami finansowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *