Uncategorized

Kierowca ciężarówki potrącił 3-letnie dziecko

Niewiele zabrakło, aby w Lęborku doszło do tragedii. Kierowca ciężarówki na przejściu dla pieszych potrącił dziecko.

Zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych jest szczególnie ważne. Funkcjonariusze policji podkreślają to na każdym kroku. Pechowo przekonał się o tym również kierowca ciężarówki.

Zdarzenie miało miejsce w ostatni poniedziałek (21 czerwca) kilka minut po godzinie 10. W Lęborku na ul. Kossaka kierujący samochodem ciężarowym marki Renault nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, na którym znajdowała się już kobieta z 3-letnią dziewczynką. Na przejściu była sygnalizacja świetlna, a kierowca miał czerwone światło. W wyniku wypadku matce nic się nie stało, ale dziecko musiało trafić do szpitala.

Kierowca ciężarówki

Oślepiony kierowca ciężarówki

Kierowca ciężarówki tłumaczył policji, że nie zauważył pieszych i palącego się czerwonego światła, ponieważ oślepiło go słońce. Funkcjonariusze sprawdzili między innymi alkomatem trzeźwość mężczyzny i ten nic nie wykazał. Mimo tego mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierowcy. Co więcej, ciągnik siodłowy, który prowadził, wraz z naczepą skierowali na parking policyjny.

Zestaw pozostanie tam do momentu zakończenia sprawy i wyjaśnienia wszystkich okoliczności. Kierowcy ciężarówki za spowodowanie wypadku może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przestrzegają: pośpiech i chwila nieuwagi na drodze wystarczą do tego, by doszło do tragedii. Pamiętajmy, że piesi z konfrontacji z rozpędzonym samochodem rzadko wychodzą bez szwanku. Dlatego szczególnie w obszarze zabudowanym, w ruchu miejskim, tak ważne jest zachowanie koncentracji, bezpiecznej prędkości, a także zasady ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *