Uncategorized

Kierowcy wjadą nim wszędzie — Citroen My Ami Cargo [WIDEO]

Francuska firma motoryzacyjna Citroën wywołała spore poruszenie w świecie samochodów dzięki swojemu maleńkiemu, całkowicie elektrycznemu modelowi Ami. Teraz marka ogłosiła nowe podejście do tego samochodu modelem My Ami Cargo. Czy kierowcy muszą mieć prawo jazdy na tego malucha?

W standardowej formie dwumiejscowy samochód kosztuje niecałe 20 euro miesięcznie, kiedy zdecydujemy się na wynajem długoterminowy. Jest tak mały, że jego kierowcy nie potrzebują nawet prawa jazdy, aby móc nim się poruszać po mieście (przynajmniej we Francji). Jest wyposażony w zamontowaną w podłodze baterię o pojemności 5,5 kWh, która wystarcza na 75 km zasięgu przy pełnym naładowaniu. Rozwija prędkość maksymalną zaledwie 45 km/h, co czyni go idealnym samochodem do poruszania się po zatłoczonych miastach.

Kierowcy — dostawcy

Teraz Citroën chce zmierzyć się ze światem dostawców. Drogi są często pełne dużych furgonetek kurierskich, ale My Ami Cargo jest tutaj, aby rozwiązać ten problem raz na zawsze. Za jedyne 24 euro miesięcznie kierowcy mogą go posiadać na zasadzie długoterminowego wynajmu. Może to pomóc lokalnym firmom usługowym, dostawcom, handlowcom, rzemieślnikom, samozatrudnionym specjalistom. Co więcej, da możliwość nawet władzom lokalnym oraz administracji publicznej, które mogą go wykorzystywać w celu dostarczania ich towarów wokół miasta.

kierowcy

fot. Citroen

Ponieważ Ami to niezwykle malutki model, Citroën musiał zdjąć siedzenie pasażera, aby uczynić go jednoosobowym „małym dostawczakiem”. Jego wymiary to 2,41 m długości, 1,39 m szerokości i 1,52 m wysokości. Jego średnica zawracania wynosi 7,2 metra. Po zmianach w konfiguracji wnętrza oferuje teraz miejsce na bagaż o pojemności 400 litrów i ładowności 140 kg. Posiada również specjalny schowek modułowy o pojemności 260 litrów, który można dopasować do różnych zastosowań.

kierowcy

fot. Citroen

Oczekuje się, że Citroën My Ami Cargo zostanie wprowadzony na rynek w czerwcu we Francji, kosztując zaledwie 6,490 euro przy zakupie lub 24 euro przy wynajmie. Niestety polski oddział Citroena nie podaje, żadnych szczegółów czy będzie dostępny również na naszym rynku.

A co Wy myślicie o takiej formie małego dostawczaka? Czy brak potrzeby posiadania prawa jazdy dla jego kierowcy może być dodatkowym atutem? Napiszcie o tym w komentarzach. A na koniec, krótka prezentacja wideo od producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *