Uncategorized

Mercedes-AMG G63 Gronos — ma zwracać na siebie uwagę!

Mansory właśnie ogłosił swój najnowszy projekt modelu Mercedes-AMG G63 „Gronos”. Ten odpowiednich rozmiarów SUV całkowicie pokryto matowym lakierem wraz z mnóstwem komponentów z włókna węglowego.

Kiedy myślimy o samochodach w kolorze żółtym, zapewne pierwsze przychodzi nam na myśl Ferrari. Z całą pewnością nie pomyślimy, że może nim być Mercedes-AMG G63. Raczej widzimy go w ciemnych kolorach, które jeszcze bardziej uwydatniają majestat tego kultowego SUV-a.

Mercedes-AMG G63

fot. Mansory

Może dlatego firma tuningowa Mansory chce zerwać z tym stereotypem i zaproponowała niesamowitą klasę G w specjalnym kolorze lakieru — żółtym. Ciekawe, że już w 2013 roku firma Mansory zrobiła model Klasy G w tym kolorze. Jednak nie był on aż tak spektakularny, jak teraz.

Wyjątkowy Mercedes-AMG G63

W tym luksusowym SUV-ie można znaleźć również i inne elementy, które pokazują jego wyjątkowość. Znajdziemy na przykład włókno węglowe w postaci całej maski, końcówek wydechu, paska świetlnego LED. Dodatkowo zobaczymy je na spoilerze, lusterkach bocznych, grillu czy też przednim spliterze.

Mercedes-AMG G63

fot. Mansory

To jednak jeszcze nie koniec, ponieważ widoczny jest również na bocznych wykończeniach, osłonie koła zapasowego czy też otworach wentylacyjnych. Co do samego lakieru, to matowa żółta kolorystyka przenosi się od nadwozia do wnętrza SUV-a. Możemy ten kolor zobaczyć naprawdę wszędzie.

Mercedes-AMG G63

fot. Mansory

Widać go na skórzanej tapicerce pikowanej w romby, jak również na ciemniejszych elementach deski rozdzielczej i tunelu środkowym. Nawet podsufitka jest właśnie w tym niesamowitym kolorze. A co powiedzieć o osiągach tego specjalnego SUV-a?

Mocny zawodnik

Mercedes-AMG G63 Gronos wyposażono w 4,0-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Zapewnia on wystarczającą moc 850 KM i 1000 Nm momentu obrotowego. Jego czas sprintu od 0 do 100 km/h jest również o pełną sekundę szybszy niż fabryczny. Osiąga teraz tę prędkość w 3,5 sekundy, a jego Vmax wynosi 250 km/h.

Mercedes-AMG G63

fot. Mansory

Na koniec dodajmy jeszcze, że ograniczono sprzedaż tego SUV-a do zaledwie 10 egzemplarzy. Przyznacie, że to mało, ale kiedy już się gdzieś pojawi na drodze, to zapewne rozjaśnia nawet najbardziej mroczny dzień.

A co Wy myślicie o tym wyjątkowym modelu Mercedes-AMG G63 Gronos? Czy Waszym zdaniem samochody tej klasy powinny się aż tak wyróżniać w tłumie? Napiszcie o tym w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *