Uncategorized

Polestar 3 – zwiastun elektrycznego SUV-a!

Polestar zapowiada swojego nadchodzącego dużego elektrycznego SUV-a – Polestar 3. Potwierdził jednocześnie, że nowy model będzie produkowany od 2022 roku.

Ze zwiastuna (zdjęcie poniżej) możemy dostrzec niewyraźny zarys wymiarów Polestar 3, z wyraźnym naciskiem na smukłość i aerodynamikę. Polestar nazywa nowy model „aerodynamicznym elektryczny wydajnym SUV-em”. Sugeruje to, że projektanci skoncentrowali się na zapewnieniu optymalnej wydajności aerodynamicznej.

Polestar 3

fot. Polestar

Polestar 3 to, jak sama nazwa wskazuje, trzeci model firmy od czasu, gdy stał się samodzielną marką Volvo Cars. Pierwszy z nich to Polestar 1, czyli coupe o wysokich osiągach. Drugi model to Polestar 2 jako praktyczny crossover. Polestar 3 wejdzie do dość pustego segmentu rynku, z tak naprawdę tylko Teslą Model X.

Polestar 3 zaczyna nową erę

Producent potwierdza, że ​​nowy model elektrycznego SUV-a opiera się na „nowej generacji architekturze samochodu elektrycznego” od Volvo Car Group. Zaprojektowano go i rozwijano od samego początku z myślą o pełnej elektryfikacji. Możliwe, że platforma będzie mogła obsługiwać pojedyncze, podwójne i potrójne silniki elektryczne, a także możliwości zwiększenia zasięgu.

Polestar 3

fot. Polestar Precept

Firma twierdzi, że w pełni elektryczny SUV wyposażą również w „najlepszą w branży” łączność, opartą na systemie Android Automotive OS. Dodatkowo otrzyma także funkcje autonomicznej jazdy i szereg inteligentnych technologii bezpieczeństwa. Oczekuje się, że będzie czerpał z pokazanej w 2020 roku koncepcji „Precept”, którą pokazujemy na zdjęciach.

Gdzie powstanie nowy model? Dyrektor generalny Polestar, Thomas Ingenlath, powiedział:

„Polestar 3 będzie produkowany w Ameryce dla naszych amerykańskich klientów. Pamiętam świetną reakcję, kiedy po raz pierwszy podzieliłem się wizją Polestar tutaj w USA i jestem dumny, że nasz pierwszy SUV będzie produkowany w Karolinie Południowej. Od teraz Stany Zjednoczone nie są już rynkiem eksportowym, ale rynkiem krajowym”.

Polestar 3

fot. Polestar Precept

Polestar zachowa zarówno swoją siedzibę główną, jak i kanały sprzedaży i dystrybucji w Europie. Jednak Polestar 3 wyprodukują w Ridgeville w USA począwszy od 2022 roku. Dostawy prawdopodobnie rozpoczną się w 2023 roku. Jak więc widzimy, powoli zapełnia się rynek elektrycznych SUV-ów. Opisywany model da większą możliwość ewentualnego wyboru potencjalnemu klientowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *