Uncategorized

Policja zlikwidowała dużą plantację marihuany

Duże ilości marihuany nie trafią na rynek. Funkcjonariusze policji namierzyli, a następnie zlikwidowali pokaźną plantację.

Funkcjonariusze policji podczas przeprowadzonych działań zabezpieczyli prawie 9 kilogramów marihuany, 328 krzewów konopi oraz profesjonalny w pełni automatyzowany sprzęt wykorzystywany przy uprawie roślin. Profesjonalna plantacja zlokalizowana była na terenie Śląska.

plantacja marihuany

Profesjonalna hodowla marihuany

Plantację bardzo dobrze ukryto. Mieściła się ona w piwnicach nieużywanych budynków. Ponadto, przestępcy zamurowali wejścia do plantacji, aby jeszcze trudniej było ją zlokalizować. Sam proces uprawy roślin w pełni zautomatyzowano. Funkcjonariusze policji, aby dotrzeć do miejsc, w których hodowano rośliny, musieli dosłownie przebijać się przez ściany.

plantacja marihuany

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn. 44-letni mieszkaniec Zabrza oraz 36-letni mieszkaniec Bielawy usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, oraz uprawy i przygotowania do uprawy konopi innych niż włókniste. Obaj decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Posiadanie marihuany w Polsce

Zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za samo posiadanie marihuany grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast udzielanie marihuany innej osobie zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a udzielanie jej małoletniemu jest zbrodnią, zagrożoną karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

W Polsce do obrotu dopuszczono jedynie marihuanę leczniczą, zawierającą tylko śladowe ilości THC. Natomiast kilka dni temu pisaliśmy o kierowcy, który wraz z pasażerem palili marihuanę z bonga podczas jazdy. Historia ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *