Uncategorized

Porsche 911 GT2 RS bije rekord okrążenia Nurburgring [WIDEO]

Z Larsem Kernem za kierownicą Porsche 911 GT2 RS ustanowiło niesamowity czas. Jest to po prostu zdumiewające jak na pojazd dopuszczony do ruchu drogowego. Pobił poprzedni rekord 6:48.047 ustanowiony przez Mercedes-AMG GT Black Series w listopadzie ubiegłego roku.

Samochód, o którym mowa, zawiera pakiet ulepszeń od specjalisty Porsche, Manthey Racing. Jednak ulepszenie, zwane Manthey Performance Kit udostępniono jako oficjalna opcja za pośrednictwem Porsche Tequipment.

Porsche 911 GT2 RS

fot. Porsche

Wprowadza on ulepszenia podwozia, aerodynamiki i hamulców, a także lekkie koła z pakietu Weissach (lżejsze o 11,4 kg). Oznacza to, że z technicznego punktu widzenia jest on w dalszym ciągu samochodem produkcyjnym.

Rekordowe Porsche 911 GT2 RS

Dzięki ulepszeniom aerodynamicznym siła docisku przedniej osi wzrasta z 49 kg do 70 kg przy prędkości 200 km/h. Dodatkowo zwiększono docisk na tył z 93 kg do 200 kg przy tej samej prędkości. Pomagają w tym nowy tylny spojler, zmieniony dyfuzor i specjalne tarcze na tylnych kołach.

Porsche 911 GT2 RS

fot. Porsche

Podczas rekordowego przejazdu Porsche 911 GT2 RS jeździło na legalnych oponach Michelin Pilot Sport Cup 2 R. Zamontowano je na opcjonalnych 20-calowych przednich i 21-calowych tylnych kołach. Mówiąc o samym rekordowym okrążeniu, kierowca Lars Kern powiedział:

„Porsche 911 GT2 RS trzyma się toru jak klej dzięki zestawowi Manthey Performance Kit – czujesz się jak w samochodzie wyścigowym, zwłaszcza na szybszych zakrętach. To naprawdę zapierające dech w piersiach, jak samochód wyrzuca 700 KM i jak niesamowicie dobrze hamuje, a jednocześnie pozostaje łatwy do kontrolowania”.

Porsche 911 GT2 RS

fot. Porsche

Ciekawe jest to, że zestaw Manthey Performance Kit opracowano jako cały pakiet i można go objąć oficjalną gwarancją Porsche. Z drugiej strony producent ostrzega, że ​​proponują go tylko jako kompletna wersja. Alexander Fabig, wiceprezes ds. indywidualizacji i klasyki Porsche, wyjaśnia:

„Poszczególne komponenty Performance Kit są do siebie precyzyjnie dopasowane. Są one w pełni skuteczne tylko wtedy, gdy zostaną zainstalowane razem. W rezultacie zestaw jest dostępny tylko w tej chwili jako cały pakiet. Oferty indywidualne są rozwarzane”.

Na tym etapie zestaw Manthey Performance Kit firmy Porsche Tequipment jest dostępny tylko w Europie, ale firma twierdzi, że w przyszłości pojawią się inne rynki. Obejrzyj poniższy film, aby zobaczyć najważniejsze informacje z rekordowego okrążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *