Uncategorized

SUV elektryczny od Bentleya – historyczny moment!

Firma Bentley potwierdziła, że ​​jej pierwszy w historii w pełni elektryczny samochód będzie SUV-em. Dlaczego wybrał właśnie taki rodzaj nadwozia?

W niedawnym wywiadzie dla Car Magazine, dyrektor generalny firmy Bentley, Adrian Hallmark zdradził trochę szczegółów na ten temat. Zapytany o rodzaj nadwozia, jaki miałby pierwszy samochód elektryczny firmy, odpowiedział: „Jeśli nie jesteś w SUV-ach, to nigdzie Cię nie ma”. Decyzja nie powinna być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę niedawny sukces SUV-a producenta – modelu Bentayga Hybrid.

SUV

fot. Bentley Bentayga Hybrid

Jeśli chodzi o sposób, w jaki planuje opracować w pełni elektryczną platformę, Hallmark twierdzi, że Bentley będzie współpracował z Audi. Wspólnie rozwijają Project Artemis, z inicjatywy niemieckiego producenta samochodów. Ma on na celu stworzenie wysokowydajnych, autonomicznych samochodów.

Hallmark powiedział jeszcze w wywiadzie:

„W przypadku naszych obecnych samochodów musieliśmy zająć się inżynierią w dużej mierze po wykonaniu [platform]”. Różnica polega teraz na tym, że dzięki Artemis jesteśmy na samym początku, pomagając ją zdefiniować. Nie przewodzimy temu projektowi, ale będziemy z tego czerpali zyski. Czekając na elektryfikację, będziemy mieć bliższą współpracę z Audi. Nadal będziemy mieć silne relacje z obydwoma parterami (Audi i Porsche) i postrzegamy to jako szansę, a nie ryzyko. Bez wątpienia — elektryzujemy”.

Kiedy to nastąpi? Na razie Bentley ma nadzieję wypuścić swojego pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a do 2025 roku. Co więcej, ostatecznym celem jest całkowite przejście na samochody elektryczne do 2030 roku. Jak więc widzimy, wiele koncernów motoryzacyjnych — w tym również Bentley — chce całkowicie przejść na samochody elektryczne. Są tego różne przyczyny — w tym kary za większą produkcję dwutlenku węgla do atmosfery. Trzeba jednak przyznać, że są i tacy klienci, którzy rezygnują z samochodów elektrycznych i przechodzą na samochody spalinowe. Również oni mają swoje powody podjęcia takich decyzji potwierdzone zagranicznymi badaniami. Do wyboru do koloru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *