Uncategorized

SUV Lamborghini osiągnął kolejny rekord [WIDEO]

SUV ze stajni Lamborghini — model Urus — ustanowił niedawno rekord prędkości zweryfikowany przez Rosyjską Federację Samochodową (członek FIA). W jakiej kategorii został mistrzem?

Na naszej stronie opisywaliśmy już, jak jeden z yutuberów postanowił przeskoczyć swoim SUV-em przez inny swój samochód — Lamborghini Aventador. Było to oczywiście nie do końca mądre, jak również i niebezpieczne. Teraz, Lamborghini Urus wybrał się w marcu tego roku nad rosyjskie jezioro, znane jako lodowy Bajkał. W jakim celu? Aby pobić rekord prędkości na lodzie. Andrey Leontyev, 18-krotny rekordzista Rosji podczas imprezy „Dni prędkości na lodzie Bajkału”, poprowadził SUV-a do niezwykłej prędkości maksymalnej 298 km/h.

SUV

fot. Lamborghini

Od tego czasu prędkość została zweryfikowana przez Rosyjską Federację Samochodową jako nowy rekord. Zauważono również, że SUV miał średnią prędkość 114 km/h na 1000-metrowym odcinku lodu. Warunki były oczywiście bardzo śliskie, a podczas próby były też silne podmuchy wiatru.

Potęga SUV-a Urusa

Przypominamy, że Lamborghini Urus jest napędzany 4-litrowym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Silnik tego SUV-a wytwarza moc 641 KM oraz 850 Nm momentu obrotowego. Przekłada się to na deklarowany czas sprintu 0-100 km/h w 3,6 sekundy, 0-200 km/h w 12,8 sekundy oraz prędkość maksymalną 305 km/h.

SUV

fot. Lamborghini

Mówiąc o omawianym SUV-ie, Leontyev powiedział, że „największą zaletą Urusa jest jego absolutna wszechstronność. Jest niezwykle łatwy i wygodny w prowadzeniu w każdej sytuacj”.

Laboratorium na lodzie?

W odniesieniu do próby sprintu na lodzie rosyjski kierowca powiedział, że testowanie osiągów pojazdu na lodzie jest znaczącym wkładem w ogólną inżynierię samochodową. Powiedział:

„Jesteśmy jak laboratorium testowe. Inżynierowie motoryzacyjni mogą zobaczyć, jak ich samochody zachowują się na granicy możliwości na nawierzchni dziesięciokrotnie bardziej śliskiej niż asfalt podczas ulewnego deszczu”.

SUV

fot. Lamborghini

Leontyev wyjaśnił również, że techniki jazdy dopracowywane w ekstremalnych warunkach można łatwo zastosować w życiu codziennym, pomagając poprawić ogólne bezpieczeństwo jazdy.

Pomimo że ten test ustanowiono w marcu tego roku, Lamborghini postanowiło udostępnić wideo z rekordem SUV-a dopiero teraz. Zachęcamy do jego obejrzenia i napisania w kometarzach co sądzicie o biciu takich rekordów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *