Uncategorized

Zatrzymany dowód z ciężarówki po tuningu

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali dowód rejestracyjny z ciężarówki. Powodów było kilka, ale największym z nich okazały się jej modyfikacje.

Tuning fanom motoryzacji towarzyszy od lat. Modyfikowane są nie tylko samochody osobowe, ale także ciężarowe. Wiele z nich to istne dzieła sztuki, które można podziwiać z zapartym tchem. Część kierowców zawodowych modyfikuje użytkowane pojazdy po to, aby się w nich lepiej czuć podczas wykonywania swojej pracy. Zdaniem inspektorów ITD niektóre modyfikacje zagrażają bezpieczeństwu kierowców i innych uczestników ruchu.

Nielegalny tuning ciężarówki

W ostatnią środę (23 czerwca) inspektorzy zatrzymali tuningowaną ciężarówkę należącą do czeskiego przewoźnika. Kontrola miała miejsce na krajowej „trójce” w miejscowości Piastów w pobliżu Piechowic. Podczas rutynowych działań prowadzonych przez funkcjonariuszy pierwszym problemem okazała się kierownica w pojeździe. Ta – jak twierdzi ITD – nie miała homologacji.

tuning ciężarówki

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego mieli również zastrzeżenia do oświetlenia pojazdu. Na jego przodzie zamontowano bowiem dodatkowe punkty świetlne w kolorach pomarańczowym i czerwonym. Nie wiemy, czy w rzeczywistości mogły one oślepiać kogokolwiek, ale zdaniem ITD były nielegalne i należy je usunąć. Ostatnim problemem okazała się pęknięta przednia szyba ciężarówki.

Funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatami karnymi. Co więcej, ciężarówkę skierowali na parking strzeżony. Zestaw musi tam pozostać do momentu wymiany szyby, ale także kierownicy w pojeździe. Mundurowi nakazali również zdemontować dodatkowe elementy oświetlenia pojazdu.

Czeski przewoźnik musi się także liczyć z karą finansową, ponieważ ITD wszczęło wobec niego postępowanie administracyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *