Uncategorized

Elektryczne Vito w Świdnickiej Straży Miejskiej

Pod skrzydła Świdnickiej Straży Miejskiej przez najbliższy tydzień w celu testów znalazł się elektryczny Mercedes Vito.

Strażnicy Miejscy w Świdnicy przez kilka następnych dni będą sprawdzać model niemieckiego producenta. Zostanie on podany kilku ważnym zadaniom, które zweryfikują jego efektywność w działaniu w miejskim terenie pracy. Napęd elektryczny pozwala na stu procentową zeroemisyjność co z całą pewnością jest dodatkowym atutem w przypadku tego konkretnego środowiska jakim jest miasto. Podstawowe koszty eksploatacji Mercedesa Vito sięgają granicę rzędu 11-12zł na sto kilometrów.

Ciekawostką jest system odzyskiwania energii co w pewnym stopniu przyczynia się do wysokiej jakości prezentowanej ze strony mechaniki Mercedesa. W ostatnim czasie Mercedes-Benz uruchomił specjalny program skierowany do służb mundurowych, a dokładnie do jednostek Straży Miejskiej, które na dość wysoką skalę rozpoczęły testowanie modelu Vito w wersji elektrycznej. Kilka komend zdecydowało się już na zakup takich aut natomiast pozostałe, tak samo jak Świdnica, są w trakcie rozwojowych testów.

Środki finansowe i zasięg

Zastępca komendanta Straży Miejskiej w Świdnicy zapowiedział dążenie do pozyskania środków finansowych na zakup tak owych pojazdów. W tym przypadku mamy do czynienia z jakże opłacalnym zakupem. Ponieważ zasięg jaki generuje Mercedes Vito na pełnym ładowaniu pozwala na pracę w przedziale 150 kilometrów podczas dwóch zmian pracy.

Plusy w postaci zeroemisyjności, przyzwoitych kosztów utrzymania oraz kierowania się przyszłością elektryfikacji zdecydowanie przemawiają za modelem niemieckiej marki. Nie wykluczone jest, że Świdnickie ulicę oprócz elektrycznych autobusów komunikacji miejskiej zasilą także elektryki we flocie Straży Miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *