Uncategorized

Areszt dla rosyjskiego kierowcy. Pijany prowadził ciężarówkę

31-letni obywatel Rosji kompletnie pijany wsiadł za kierownicę samochodu ciężarowego. Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. O mały włos, a doprowadziłby do tragedii.

Kilka dni temu opisywaliśmy zdarzenie, w ramach którego kierowca samochodu osobowego na własną rękę dokonał zatrzymania pojazdu ciężarowego. A to wszystko dlatego, że ciągnik siodłowy o mały włos nie spowodowałby kolizji z omawianym samochodem osobowym.

Wszystko działo się na drodze krajowej numer 19. 32-letni kierowca samochodowego podróżował trasą z rodziną, gdy w pewnym momencie, z przeciwległego pasa, prost na niego gnała ciężarówka. Mężczyzna nie myśląc długo, zjechał na pas zieleni i gwałtownie hamował, przez co udało się uniknąć tragedii. Jednak było naprawdę blisko!

Gdyby nie odpowiednio szybka reakcja, nie wiadomo jak cała sytuacja by się zakończyła. Ponieważ 32-latek podejrzewał, że za kierownicą TIR-a może siedzieć osoba pod wpływem alkoholu, ruszył za ciągnikiem, jednocześnie dzwoniąc pod numer alarmowy. Styl jazdy ciężarówki został nagrany, co stanowi nieodparty dowód w sprawie.

Kierowca był kompletnie pijany

Kiedy w miejscowości Grabowiec kierujący tirem zjechał na zatoczkę autobusową, ten moment wykorzystał 32-latek. By uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę, wszedł do kabiny kierowcy i zabrał kluczyki. Okazało się, że za kierownicą siedział 31-letni obywatel Rosji.

pijany kierowca ciężarówki

fot. Policja/Screen

Gdy na miejsce przybyła policja, w pierwszej kolejności dokonano badania alkomatem. Urządzenie wykazało, że Rosjanin miał w organizmie ponad 3 promile! Dodatkowo, policjanci w kabinie ciężarówki znaleźli puste butelki po alkoholu.

Mężczyzna trafił do aresztu

Kierowca zawodowy został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Na wniosek Policji i Prokuratury wydano nakaz aresztowania mężczyzny na okres trzech miesięcy.

pijany kierowca ciężarówki

fot. Policja

Na pochwałę i uznanie zasługuje postawa kierowcy osobówki, który nie pozostał obojętny na to, co się dzieje na drodze. Policja apeluje, by brać przykład z zachowania i informować służby o niepokojących sytuacjach. Być może w ten sposób uratujecie komuś życie!

Źródło: Policja

Czytaj dalej:

Kurczowo trzymał kierownicę. Policji mówił, że jedzie dalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *