Uncategorized

Audi RS 3: nowa wersja lepsza niż poprzednia? [ZDJĘCIA]

Audi RS 3 od lat budzi wiele emocji. Samochód łączy w sobie dwie cechy: sportowy charakter i codzienna użyteczność. Czy nowa wersja jest lepsza od tej, którą znaliśmy do tej pory?

Producent opisuje model jako dzienniak dla tych, którzy lubią dreszczyk emocji. A to wszystko dzięki pracy pięciocylindrowego silnika. Warto zaznaczyć, że jest to jedyny samochód w swoim segmencie, który działa właśnie na tym silniku. To wyróżnia go spośród konkurencji.

Audi RS 3

Nowa wersja to nagrodzony International Engine of the Year, czyli międzynarodową nagrodą silnika roku – 2.5 TFSI. Do tej pory nie zawodził, więc przy nowszej generacji również się na niego zdecydowano. Przy pracy siedmiobiegowej, dwusprzęgłowej automatyczna skrzyni biegów samochód może pokazać, co naprawdę potrafi. I to robi! Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje jedynie 3,8 sekundy. Jeżeli chodzi o prędkość maksymalną, producent ograniczył ją do 250 km/h. Istnieje jednak możliwość podkręcenia do 280 km/h.

Audi zadbało o sportowe zawieszenie i większy kąt pochylenia kół

Nowa generacja posiada nowo zaprojektowane zawieszenie, co już jest argumentem „ZA” zmianą modelu na nowszy. Samochód błyskawicznie reaguje na drogowe sytuacje, przez co kierowca ma stałą kontrolę nad pojazdem. Kąt pochylenia kół wpływa na pokonywanie zakrętów. To coś dla fanów tego dreszczyku emocji, którym wspominaliśmy na początku. W nowej wersji możemy pokonywać je z jeszcze większą niż do tej pory siłą.

Audi RS 3

Wnętrze utrzymane w rajdowym klimacie

W samochodzie niczego nie brakuje. Zegary, kontrolki i wskaźniki wyświetlane na 12,3-calowym ekranie to element standardowego wyposażenia. Dodatkowo kokpit cyfrowy zawiera wskaźniki przeciążenia, czasu okrążenia, przyspieszenia 0–100 km/h, 0–200 km/h, co wpływa na sportowe doznania. Oczywiście jak w przypadku każdego pojazdu, istnieje możliwość spersonalizowania wnętrza. Klient może dopasować pojazd jak najbardziej dla siebie.

RS 3 to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie miejski komfort, ale od czasu do czasu lubią mocniej przycisnąć w pedał gazu i poczuć adrenalinę. Samochód wyjątkowo trafia również w serca kobiet.

Polecane artykuły:

Mustang Mach-E GT, czyli najszybszy Ford w historii [ZDJĘCIA]

Policja nie reaguje na łamanie przepisów drogowych?! [FILM]

audiAudi RS 3nowość 2021RS 3samochód sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *