Uncategorized

CUPRA Leon na testach Euro NCAP. Jak wypadła?

Testy przeprowadzane przez Euro NCAP od lat są sprawdzianem dla producentów samochodów. Tym razem przed komisją stanęła CUPRA Leon.

CUPRA Leon jest drugim po Formentorze modelem marki, który osiągnął najwyższą możliwą ocenę w niezależnych testach zderzeniowych Euro NCAP. Wysoki wynik potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa – procedura testowa w zeszłym roku uległa zmianie, wprowadzając bardziej restrykcyjne wymagania pod względem oceny systemów ochrony kierowcy i pasażerów oraz wyników testów zderzeniowych.

CUPRA Leon – wynik testu

CUPRA Leon, zarówno w wersji z silnikiem spalinowym, jak i hybrydowej typu plug-in uzyskała wysokie noty we wszystkich obszarach testowych Euro NCAP. 91 % w ochronie kierowcy i pasażera dorosłego, 88% – dziecka na pokładzie samochodu, 71% w ochronie pieszych oraz 80% w teście analizującym systemy bezpieczeństwa.

Werner Tietz, wiceprezes wykonawczy ds. badań i rozwoju CUPRA i SEAT: CUPRA niezmiennie dostarcza auta, które łączą wyjątkowe osiągi z maksymalnym bezpieczeństwem. To już drugie w tym roku, po pięciogwiazdkowym wyniku Formentora, wyróżnienie w tak ważnym dla każdej marki motoryzacyjnej teście.

CUPRA Leon
Bezpieczeństwo przede wszystkim

Hiszpański samochód wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym i spełnić wymagania coraz bardziej wymagających norm i testów. Zaawansowane systemy bezpieczeństwa w Leonie obejmują m.in. autonomiczne hamowanie awaryjne, rozpoznawanie znaków drogowych. A także asystenta jazdy w korku, asystenta oświetlenia oraz asystenta ochrony przedzderzeniowej.

Bezpieczeństwo osób podróżujących CUPRĄ dodatkowo zwiększa zintegrowany mechanizm siedmiu poduszek powietrznych.  Istotny jest również system Front Assist wykrywający inne pojazdy, pieszych i rowerzystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *