Uncategorized

Ferrari 296 GTB to hybryda mocniejsza niż myślisz!

Ferrari właśnie zaprezentowało swój nowy model Ferrari 296 GTB. Jest to hybryda plug-in połączona z silnikiem V6 o mocy przebijającą nawet takie modele szybkich samochodów jak Roma czy F8.

Dobrze, że są jeszcze takie marki jak Ferrari, które dają trochę nadziei, że motoryzacja, którą pamiętamy, jeszcze nie umarła. Z drugiej strony producent nie może całkowicie zrezygnować z technologii hybrydowej ze względu na coraz bardziej restrykcyjne normy emisji CO2.

Ferrari 296 GTB

fot. Ferrari 296 GTB

Dlatego też opisywany model wyposażono w 3,0-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem. Dodatkowo wspiera go silnik elektryczny, dzięki któremu nowy supersamochód jest w stanie wycisnąć niesamowitą moc 818 KM i 740 Nm momentu obrotowego. Może przy tym rozkręcić się do 8500 obr./min.

Ferrari 296 GTB

fot. Ferrari 296 GTB

Całą tę moc przekazuje na tylne koła za pośrednictwem 8-biegowej, dwusprzęgłowej automatycznej skrzyni biegów. Pozwala ona temu modelu Ferrari na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,9 sekundy. Prędkość 200 km/h osiąga w zaledwie 7,3 sekundy. Maksymalna prędkość tego cacka to 330 km/h, Dodajmy również, że to ten model może przejechać do 25 kilometrów tylko i wyłącznie na samej energii elektrycznej.

Ferrari 296 GTB

fot. Ferrari 296 GTB Assetto Fiorano

Jeśli te specyfikacje nadal nie mogą zaspokoić Twoich potrzeb w zakresie prędkości, nie martw się. Ferrari zaoferuje również jeszcze bardziej wydajną opcję nazwaną Assetto Fiorano. Obejmuje ona zmiany aerodynamiczne, redukcję masy własnej do 1470 kg. Co więcej, otrzyma amortyzatory Multimatic oraz specjalne opcje malowania nawiązujące do modelu 250 Le Mans oraz niesamowite opony Michelin Sport Cup 2 R.

To, co producent pokazał w tej wersji, jest zapowiedzią nadchodzących zmian również w następnych modelach. Która z tych wersji bardziej się Wam podoba — czerwony, czy też w malowaniu Le Mans? Napiszcie koniecznie w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *