Uncategorized

Fiat 500X Dolcevita – słodkie życie z otwieranym dachem [ZDJĘCIA]

Fiat swoim nowym modelem 500X Dolcevita trafił w serca klientów. Edycja z otwieranym dachem robi furorę szczególnie we Włoszech. Co jeszcze niesie ze sobą słodkie życie?

Jak wspomnieliśmy, model króluje głównie we Włoszech. Nic dziwnego, tam pogoda na otwarty dach jest znacznie częściej niż u nas. Samochód zaprojektowano głównie z myślą o wyprawach włoskimi uliczkami, a główną inspiracją przy projektowaniu były luksusowe jachty.

Fiat

W modelu niczego nie brakuje. Znajdziecie w nim 7-calowy system multimedialny z radiem DAB, Apple CarPlay™ i Android Auto™ oraz oczywiście jedyny w swoim rodzaju design! Tego samochodu nie kupuje się po to, aby zapewniał sportowe wrażenia. Nie znajdziecie tutaj wielkich silników. W Polsce są dwie benzynowe opcje do wyboru:

  • Firefly o pojemności jednego litra i mocy 120 KM,
  • oraz 1.3 litra i mocy 150 KM, który jest dostępny z automatyczną skrzynią biegów.

Model ma nas przenieść prosto na włoską riwierę, gdzie wąskimi uliczkami będziemy się delektować powolną jazdą i promieniami słońca, które wpadają przez otwarty dach.

Skoro już mowa o otwartym dachu. Robi on największą furorę! Zaprojektowano go z myślą zarówno o osobach siedzących z przodu, jak i z tyłu. Co ważne, dach nie zabiera miejsca bagażnikowi, którego wielkość pozostaje niezmienna. Białe fotele i wygodna tylna kanapa zapewniają największy komfort podróży.

Fiat liderem na rynku

We Włoszech producent od 2014 roku jest liderem w sprzedaży samochodów. Stale utrzymuje się również na europejskiej liście TOP 10. Jego kolory przyciągają nie tylko kobiety. Nic dziwnego, ponieważ przy tworzeniu wersji Yacht Club Capri brał udział jeden z najbardziej ekskluzywnych włoskich klubów żeglarskich!

Polecane artykuły:

Audi RS 3: nowa wersja lepsza niż poprzednia? [ZDJĘCIA]

Kolejny rozbity samochód z wypożyczalni

500X500X DolcevitaFiatFiat 500

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *