Uncategorized

ITD: Gigantycznie przeładowane zestawy! To rekordziści!

Był przeładowany o ponad 18 ton! ITD wraz ze strażnikami leśnymi zatrzymali kierowcę, który przewoził zbyt dużą ilość drewna. Mężczyzna z Czech pobił rekord!

Pewnego dnia, inspektorzy wraz ze strażnikami leśnymi skupili się na ciężarówkach, które transportowały drewno. Na granicy Polsko — Czeskiej zatrzymywali pojazdy do rutynowej kontroli. W końcu pojawił się rekordzista, którego temat dzisiaj poruszamy. Nad ranem, bo około 4 uwagę inspektorów zwróciło pięć pojazdów. Ich masa na osi pokazała zastraszające liczby, ponieważ najcięższy z nich ważył (UWAGA) 58,9 tony. To aż o 18 ton za dużo. Nie było można przymknąć na to oka.

ITD stwierdziło, że to rekord

Tak dużego wyniku nie osiągnął jeszcze nikt. Nie wiemy, czy dla Czecha, bo to właśnie on jechał przeładowanym pojazdem, jest to powód do dumy. Na pewno jest to powód do wystawienia mandatu i wszczęcia postępowania wyjaśniającego wobec firmy transportowej. Przepisy ustawy o ruchu drogowym w takich sytuacjach przewidują karę 15 tysięcy złotych. To jeszcze nie koniec. Okazało się, że kierowca przekroczył normę czasu pracy, więc za to również naliczono odpowiedni mandant. W tym przypadku jest to łącznie 1650 zł.

Oczywiście nie było mowy o dalszej podróży. Kierowcy musieli zostawić swój ładunek, aby pojazdy nie przekraczały dozwolonej masy. Mogą jednak być pewni, że zapadli w pamięć nie tylko inspektorom, ale też nam wszystkim, którzy się o tym dowiedzieliśmy.

Źródło: GITD

Polecane artykuły:

Jeremy Clarkson określił Toyotę GR Yaris jako najlepszy samochód

Lamborghini Aventador Roadster S – jedyny taki na świecie! [VIDEO]

18 tonCzechITDleśnicymasasamochód ciężarowytransport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *