Uncategorized

ITD: zatrzymano niesprawny autobus. Przewoził ludzi

Dzięki uwadze i spostrzegawczości ITD z województwa kujawsko-pomorskiego udało się „wyeliminować” niesprawny autobus. Pojazd czasami przewoził ludzi.

Inspektorat Transportu Drogowego codziennie w swojej pracy spotyka się z różnymi przypadkami naruszeń przepisów. Wspominaliśmy niedawno, że pojazdy o masie całkowitej do 3,5 tony, notorycznie są przeładowane. Co więcej, kierowcy dopuszczają się manipulacji czasem pracy, przez montowanie (zapewne z pomocą pracodawcy) specjalnych oprogramowań do tachografów. Inspektorzy są niezwykle wyczuleni na tego typu zachowania, przez co szybko udaje się je „eliminować”.

ITD

fot. GITD

Podobnie jest ze stanem technicznym pojazdów. On nierzadko pozostawia wiele do życzenia. Właśnie z takim przypadkiem spotkali się inspektorzy z województwa kujawsko-pomorskiego. 14 stycznie prowadzili działania kontrolne w Grudziądzu. Funkcjonariuszom rzuciła się w oczy wszechobecna na pojeździe rdza. To przyczyniło się do zatrzymania pojazdu.

ITD

fot. GITD

Działania kontrolne wykazały szereg nieprawidłowości. Przede wszystkim pojazd był przeznaczony jako autobus do przewozu osób z wewnętrznej linii w Grudziądzu. Kierowca nie okazał właściwego zezwolenia na przewóz osób na linii regularnej. Co więcej, oprócz rdzy na pojeździe, inspektorzy zauważyli pęknięcia elementów konstrukcyjnych oparć siedzeń.

Inspektorzy ITD byli w szoku

Samochód skierowano do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Tam stwierdzono dodatkowe nieprawidłowości. Przede wszystkim pęknięcie prawej podłużnicy podwozia oraz widoczny i uszkodzony kord jednej z opon na osi napędowej. W rezultacie zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu, aby ten nie mógł więcej przemieszczać się po drogach. Kierowcy wydano bezwzględny zakaz dalszej podróży samochodem. Wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem zostały wszczęte postępowania administracyjne.

Czytaj dalej:

Nielegalny kabotaż – proces w Danii. Kara 25 milionów złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *