Uncategorized

Kierowca zawodowy nie wytrzymał. Staranował bramę rosyjskiej ambasady [WIDEO]

Mężczyzna w ramach protestu przeciwko wojnie w Ukrainie staranował bramę rosyjskiej ambasady. Jego wyczyn zarejestrowali świadkowie.

Wojna w Ukrainie trwa już drugi tydzień. Cała Europa – i zresztą nie tylko – jest wstrząśnięta wydarzeniami, które tam mają miejsce. Każdego dnia w Ukrainie giną kolejne niewinne osoby, a tysiące innych próbuje uciekać z tego kraju. Mimo rozmów między stronami konfliktu rosyjskie wojska nadal się nie wycofały.

Wiele osób próbuje okazywać wsparcie dla Ukrainy w różnoraki sposób. W całej Europie odbywają się protesty przeciwko rosyjskiej agresji. Część z nich ma miejsce pod ambasadami Rosji w poszczególnych krajach. Jeden z kierowców zawodowych postanowił bardzo dobitnie wyrazić swoją formę sprzeciwu wobec działań Putina.

Ciężarówką staranował bramę rosyjskiej ambasady

Kierowca zawodowy i zarazem właściciel firmy transportowej nie wytrzymał po tym, jak usłyszał o zabiciu czteroosobowej rodziny z Irpina pod Kijowem. Przypomnijmy, że właśnie tam rosyjski pocisk moździerzowy spadł na parę z dwójką dzieci, która uciekała z domu. Wszyscy ponieśli śmierć na miejscu.

Właśnie dlatego irlandzki kierowca wydrukował kartkę z napisem „mordercy kobiet i dzieci” i zawiesił ją na przedniej szybie ciężarówki. Następnie pojechał ciężarówką pod rosyjską ambasadę w Irlandii w Dublinie i ustawił się do niej tyłem . Wrzucił bieg wsteczny i staranował bramę rosyjskiej ambasady ku uciesze części obserwatorów. Gdy wyszedł z pojazdu, zaczął pokazywać zdjęcia zamordowanej w bestialski sposób rodziny.

Kierowca ciężarówką staranował bramę rosyjskiej ambasady

Fot. Twitter / Screenshot

Informacja o jego czynie szybko obiegła świat. Poza potężnym Mercedesem stojącym w bramie w oczy rzuca się wspomniana kartka z krótkim, ale jakże mocnym przekazem. Przedsiębiorca chwilę po swoim wyczynie został zatrzymany przez lokalnych funkcjonariuszy. Sam jednak stwierdził, że nie żałuje tego, co zrobił i chętnie podda się karze. Jak stwierdził, gest ten był specjalnie dla Ukrainy.

Rosyjska odpowiedź

O tym, jak wydarzenie to stało się głośne, świadczy choćby fakt, że Rosjanie już dali wyraz swojemu oburzeniu. Zarzucili europejskim krajom łamanie międzynarodowych przepisów, a nawet Konwencji Wiedeńskiej. Ze stolicy Rosji wypłynął także apel, aby wzmocnić bezpieczeństwo wokół jej dyplomatycznych placówek w Europie. Naturalnie Rosjanie domagają się również ukarania winnego.

A truck crashed through the gates of the Russian embassy in Dublin, Ireland. One man has been arrested.

pic.twitter.com/4aG31by1uY

— Moshe Schwartz (@YWNReporter) March 7, 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *