Uncategorized

Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ – kolejne elektryczne nowości [ZDJĘCIA]

Mercedes ostatnio rozpieszcza swoich fanów i prezentuje dużo nowości, szczególnie tych elektrycznych. AMG EQS 53 4MATIC+ to kolejny samochód, który dołącza do rodziny. Czy sportowa limuzyna znajdzie swoich fanów? O to chyba nie trzeba się martwić…

Sportowa limuzyna, to określenie, które najlepiej opisuje nowy pojazd. Trzeba przyznać, że drzemie w nim ogromny potencjał, a fani mocniejszych silników będą zadowoleni. Jego sercem jest koncepcja, która opiera się na dwóch silnikach elektrycznych. Wersja podstawowa osiąga maksymalną całkowitą moc 484 kW (658 KM) przy maksymalnym momencie obrotowym 950 Nm.

Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+

Dodatkowe tryby jazdy

Oczywiście, jak przystało na AMG, kupujący otrzyma dodatkowe tryby jazdy, w tym AMG DYNAMIC PLUS, czy RACE START z funkcją boost, po którego włączeniu, maksymalna moc wzrasta do 560 kW (761 KM)! Z pewnością efekty jezdne robią wrażenie.

Nasze modele oparte na platformie EVA2 spełnią obietnicę marki AMG – nasi klienci mogą oczekiwać od nich dynamicznych i emocjonujących wrażeń jazdy. To zasługa specyficznych dla AMG rozwiązań, w szczególności jeśli chodzi o układ napędowy, zawieszenie, hamulce, a przede wszystkim dźwięk.

Mówi dyrektor techniczny Mercedes-AMG GmbH — Jochen Hermann.

Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+

Niestety, jak wiadomo, ponieważ są obostrzenia unijne, dźwięk silnika emitowany jest przez głośniki, inaczej zwane generatory dźwięku. Producent zadbał o każdego klienta, dlatego w EQS 53 kierowca ma możliwość modyfikowania głośności oraz intensywności zależnej od warunków jezdnych.

A co z ładowaniem?

To w końcu najważniejsza kwestia w samochodzie elektrycznym, szczególnie takim, który generuje tak wysokie osiągi! Dlatego Mercedes zadbał i o to. W samochodzie zamontowano 400-woltowy akumulator, który powstał w zupełnie nowej technologii! Ma on użyteczną pojemność (netto) 107,8 kWh. Na stacjach szybkiego ładowania, baterię EQS-a można ładować z mocą do 200 kW. W takim przypadku do naładowania energii potrzebnej na pokonanie kolejnych 300 km wystarczy 19 minut.

AMG EQS 53 4MATIC+

Sportowe wnętrze

Wnętrze jest typowe dla Mercedesa z linii AMG. Sportowe fotele z czerwonymi obszyciami dodają typowo sportowego wrażenia. Spłaszczona kierownica, czy sportowe nakładki na pedały. Najwyższej jakości ekrany multimedialne robią wrażenie!

Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+

Jak Wam się podoba nowość? Dajcie znać w komentarzach!

Więcej artykułów:

Mandat za…zbyt szybką jazdę na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *