Uncategorized

Mercedes-Benz: „rośnie sprzedaż ekskluzywnych modeli”

Chociaż ubiegły 2021 rok nie był jeszcze łatwy dla klientów, Mercedes-Benz w swoich statystykach zauważył ciekawą tendencję. Pomimo pandemii wzrosła sprzedaż modeli AMG, G klasy, czy Maybacha.

Może jednak nie było tak źle, jak wszystkim się wydawało! Początek 2022 roku to idealny moment na podsumowanie 2021. Producenci samochodowi tworzą statystyki, z których my – klienci możemy wysnuć wnioski i zauważyć, jakie były trendy motoryzacyjne. Oczywiście samym producentom również do tego służą. Wyznaczają ścieżkę rozwoju na kolejne lata.

Mercedes

fot. Mercedes-Benz

Jak wiadomo, 2021 rok upłynął w dobie pandemii. Liczne kraje zmagały się z wirusem, co mogło spowodować lekkie załamanie w branży motoryzacyjnej. Okazuje się, że nic bardziej mylnego! Motoryzacja radziła sobie bardzo dobrze, a nawet to był jeden z bardziej udanych okresów!

Mercedes ma powód do radości

Z podsumowania 2021 roku wynika, że ogólna sprzedaż bardziej ekskluzywnych modeli, jak tych ze znaczkiem AMG, G klasa, czy Maybach wzrosła o 2%! A dokładniej:

W 2021 r. dostawy Klasy S wzrosły o 40%, do 87 064 sztuk, przy czym sprzedaż w Chinach stanowiła 35,5% światowego popytu. Klasa G osiągnęła nowy rekord – 41 174 dostarczonych samochodów. Mercedes-AMG przekazał klientom w ub.r. 145 979 aut (+16,7%). Sprzedaż submarki – Maybacha wzrosła do 15 730 egzemplarzy (+50,7%), do czego również przyczynili się nabywcy z Państwa Środka, gdzie Maybachy sprzedają się w tempie ponad 900 miesięcznie.

W ubiegłym roku nie można też nie wspomnieć o sukcesie, jakie osiągnęły modele elektryczne z serii EQ. Od momentu debiutu EQS w sierpniu 2021 roku, „flagowy okręt” zebrał ponad 16 370 zamówień. Trzeba zaznaczyć, że wynik ten został osiągnięty bez dwóch gigantów – Stanów Zjednoczonych i Chin, gdzie sprzedaż ruszyła dopiero w grudniu.

Mercedes - AMG EQS

Fot. Mercedes-Benz

To zdecydowanie powód do radości i ogromnej dumy. Nic dziwnego, że producent z gwiazdą od dłuższego czasu zapowiada, że będzie się rozwijał właśnie w stronę modeli EQ. Plany są, aby każdy model z silnikiem spalinowym, powstał w wersji EQ. Łącznie z klasyczną i wielbioną G klasą. Może jest to cel na 2022? Czas pokaże.

Czytaj dalej:

Ponad 20 h jazdy dziennej. Kierowca miał dwie karty

2022AMGG klasamaybachMercedes Benz

Obserwuj nasze artykuły na Google News Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj)
aby być na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *