Uncategorized

Mercedes EQB – elektryczny SUV dla siedmiu osób!

Kolejna nowość i znowu Mercedes można sobie pomyśleć. Producent zasypuje nas nowościami i swoimi koncepcyjnymi wizjami przyszłości. EQB jednak jest już pewnym modelem, który na pewno trafi do sprzedaży w przestawionej wersji. Czy producent z gwiazdą jako logo znowu stanął na wysokości zadania?

Samochodu możemy się spodziewać jeszcze pod koniec 2021 roku. Na rynku zadebiutuje trochę później, bo już w 2022. To idealny pojazd, jeżeli macie dużą rodzinę, lub potrzebujecie przestronnego samochodu. W podstawowej wersji mamy 5 siedzeń, jednak na życzenie klienta jest możliwość dołożenia kolejnej kanapy, dzięki której zyskamy dodatkowe dwa miejsca. Mogą z nich korzystać osoby o wzroście około 1,65 m oraz można tam zamontować fotelik!

Mercedes EQB

Źródło: Mercedes-Benz

Na brak miejsca nie można narzekać

Bagażnik o pojemności 1710 l na pewno pomieści wszystkie niezbędne bagaże. Każdy fotel ma regulacje, więc nawet wyżsi pasażerowie będą zadowoleni z komfortu podróży. Tego aspektu nie można odebrać Mercedesowi.
Warto też wspomnieć o silniku, który napędzi tak potężny samochód (4684 mm długości, 1834 mm szerokości (bez lusterek) i 1667 mm wysokości). Początkowo będzie to EQB 300 o mocy 168 kW/228 KM oraz EQB 350 o mocy 215 kW/292 KM. Z czasem pojawi się nowa wersja, która będzie oferowała napęd tylko na przód, a także odmiana o szczególnie długim zasięgu.

EQB

Źródło: Mercedes-Benz

Ułatwienia dla kierowcy

Jak przystało na nowoczesne samochody, udogodnień dla kierowcy nie brakuje. EQB wyposażono w systemy bezpieczeństwa takie jak: asystent pasa ruchu, aktywny asystent hamowania. Nowością są udoskonalone funkcje bezpieczeństwa, czyli: funkcja manewru skrętu, funkcja tworzenia korytarza awaryjnego, funkcja ostrzegania przy wysiadaniu (ostrzega o zbliżających się rowerzystach lub innych pojazdach), a także ostrzeganie o wykryciu pieszych w pobliżu przejść dla pieszych.

EQB

Designem nie odstaje

Samochody z serii EQ mają charakterystyczny dla siebie design, czyli czarną osłonę chłodnicy z gwiazdą. Tego elementu nie zabraknie w najnowszym modelu. Nabywca otrzyma również 20-calowe koła, LED-owe lampy tylne, które podkreślą kształt EQB oraz panoramiczny kokpit z najnowszym systemem multimedialnym, który podniesie poziom podróży na jeszcze wyższy poziom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *