Uncategorized

Mercedes Klasy T wjeżdża na salony. Mały van już dostępny!

Z początkiem maja ruszyła sprzedaż nowego modelu klasy T. Mercedes przedstawił go jako idealne rozwiązanie dla rodzin i fanatyków podróży. Samochód można kupić już od 120 048 zł brutto.

Oficjalna premiera miała miejsce 2 maja 2022 roku i od tego dnia można oficjalnie zamawiać samochód. Klasa T to van o małych rozmiarach, jednak producent przedstawił wiele aspektów, które przemawiają za jego kupnem. Przede wszystkim jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy kochają podróże. Pojemny bagażnik pomieści wiele walizek.

Mercedes-Benz T klasa

fot. Mercedes-Benz

Samochód dobrze sprawdzi się również w mieście, jeżeli posiadacie rodzinę. Bez problemu na tylnych siedzeniach pomieści trójkę dzieci w fotelikach. Problem ze zmieszczeniem wózka do pojazdu już więcej nie będzie spędzał snu z powiek. Wszystko dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jak składana na płasko tylna kanapa czy zintegrowane relingi dachowe.

Mercedes proponuje cztery warianty silnikowe

Do użytku prywatnego debiutuje na rynku w czterech wariantach silnika: dwóch wysokoprężnych i dwóch benzynowych. Za najmłodszego członka rodziny vanów trzeba będzie zapłacić od 120 048 zł brutto za model T 160 z silnikiem benzynowym o mocy 75kW/102 KMdo 131 487 zł brutto za wariant z silnikiem diesla T 180d o mocy 85kW/116 KM.

T klasa

fot. Mercedes-Benz

Model T 180 z mocniejszą jednostką benzynową (96 kW/131 KM) kosztuje od 124 722 zł brutto, a Klasa T w opcji T 160d i silnikiem o mocy 70 kW/95 KM – 126 813 zł brutto.

T klasa

fot. Mercedes-Benz

Powyższe ceny dotyczą modelu w standardowej wersji wyposażenia. Klienci będą mieli do wyboru również Style i Progressive. Wyższe wersje pozwolą dopasować samochód i jego wnętrze jak najbardziej pod swoje wymagania. Nie jest to nic nowego, ponieważ od lat wiadomo, że Mercedes robi wszystko, żeby klient, który decyduje się na zakup samochodu, być z niego zadowolony.

Jak wspomnieliśmy, model można już zamawiać, jednak bezpośrednio do salonów w Polsce trafi dopiero w okolicach wakacji. Klienci, którzy woleliby zobaczyć samochód na żywo, zanim zdecydują się na jego zakup, będą zmuszeni jeszcze chwilę poczekać.

Jesteśmy bardzo ciekawi Waszej opinii na temat klasy T? Samochód podbije rynek?

Źródło: Mercedes-Benz

Czytaj dalej:

Majówka pod znakiem kontroli. Podjęto 4265 interwencji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *