Uncategorized

Mercedes S klasa: luksus na najwyższym poziomie [ZDJĘCIA]

Po raz pierwszy w tym segmencie samochodowym pojawiła się hybryda plug-in z napędem na cztery koła. Mercedes wprowadził S klasę na zupełnie nowy poziom.

S 580 e 4MATIC, bo o tym modelu właśnie mówimy, przeniósł samochody hybrydowe na nowy poziom. To idealna propozycja dla tych, którzy chcą przemieszczać się luksusowo, z jednoczesną dbałością o środowisko. Przede wszystkim właściciel pojazdu może w wielu sytuacjach przemieszczać się bez użycia silnika spalinowego.

Mercedes S klasa

Fot. Mercedes-Benz

Podstawą hybrydowego zespołu napędowego jest 6-cylindrowy rzędowy silnik M 256 o mocy 270 kW/367 KM. Szczytowy moment obrotowy wynosi 440 Nm i jest dostępny praktycznie cały czas, przez co kierowca nie ma problemu z dynamicznym startem, czy wykonaniem manewru.

Ważną kwestią jest również tempo ładowania. Standardowe wyposażenie zawiera ładowarkę AC o mocy 11 kW (trójfazową). Klient ma również do wyboru ładowarkę DC o mocy 60 kW na potrzeby szybkiego ładowania prądem stałym. Z tą drugą ładowanie zajmuje zaledwie 30 minut.

Mercedes wprowadził jeszcze więcej możliwości personalizacji pojazdu

Producentowi bardzo na tym zależało, aby klient w swoim samochodzie czuł się jak w domu. Już do tej pory istniała możliwość personalizacji na dużą skalę, jednak okazało się, że można dołożyć więcej!

Mercedes

Fot. Mercedes-Benz

MANUFAKTUR – nowa nazwa łączy oferty dla klientów, którzy oczekują większego ładunku indywidualności. Szeroki wybór zapewniają im starannie selekcjonowane materiały w połączeniu z metodami ręcznego rzemiosła, a także ekskluzywne opcje lakierowania i wysokiej jakości wykończenia wnętrza. Na brak luksusu nie można narzekać.

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Skoro pojazd jest tak wyjątkowy, należało zwiększyć systemy zabezpieczające przed kradzieżą i skutkami wandalizmu. W tym celu wprowadzono opcję URBAN GUARD, która w swoim pakiecie zawiera: antywłamaniowe szyby z izolacją termiczną i akustyczną oraz dodatkową folię pomiędzy panelami szkła, która będzie chronić przed skutkami aktów wandalizmu i kradzieży, o których wspominaliśmy wcześniej.

Samochód można już zamawiać, a jego cena rozpoczyna się od 576 000 zł. Dużo, mało, czy może w sam raz? Dajcie znać!

Czytaj dalej:

Ambulans staranował samochód na S8. Kierowca poszukiwany [VIDEO]

mercedesS 580S 580 e 4MATICs klasa

Obserwuj nasze artykuły na Google News Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj)
aby być na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *