Uncategorized

Najtańszy samochód na rynku? Toyota!

Tak wynika z badań, które przeprowadziły serwisy rankomat.pl i dobrymechanik.pl. Toyota ma najtańsze do naprawy samochody na rynku. Różnica wynosi aż 36%.

Nie bez powodu Yaris, Corolla, czy C-HR cieszą się tak ogromną popularnością. Jak wynika z danych z serwisu rankomat.pl i dobrymechanik.pl modele są aż o 36% tańsze od innych, jeżeli chodzi o ich naprawę w serwisach. Być może w momencie zakupu serwis nie jest pierwszą rzeczą, o jakiej myślimy, ale niewątpliwie jego cennik jest ważny.

Toyota najtańsza na rynku

Średni wydatek na naprawę auta od producenta w okresie od stycznia do września 2021 roku wyniósł 543 zł. Jest to o 198 zł mniej od najdroższej propozycji w serwisie. Dane nie są optymistyczne tylko w bieżącym roku. Poprzednie lata wyglądały podobnie. W 2019 roku za naprawę właściciele płacili średnio 393 zł, a w 2020 – około 481 zł.

Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland mówi:

Nasze samochody są tanie w utrzymaniu przede wszystkim ze względu na ich ogromną niezawodność. Jeśli samochód się nie psuje, to koszty serwisowe ograniczają się do rutynowych przeglądów i wymiany płynów oraz części eksploatacyjnych. Średnie koszty utrzymania samochodów naszej marki pozostają na niskim poziomie także w związku z coraz większą popularnością hybryd, które stanowią już ponad połowę wszystkich nowych samochodów opuszczających nasze salony.

To prawda, ponieważ z roku na rok np. Yaris jest coraz to popularniejszy. Jego gwiazda nie gaśnie, a wręcz przeciwnie, mamy wrażenie, że błyszczy coraz mocniej.

Pan Mularczyk wyjaśnia:

Napęd hybrydowy nie wymaga stosowania takich elementów jak rozrusznik, alternator, turbosprężarka, koło dwumasowe czy pasek klinowy, dlatego obsługa serwisowa hybryd jest dużo prostsza. Właściciele modeli z napędem hybrydowym oszczędzają także na rzadszej wymianie hamulców i niezawodności niewysilonego, wolnossącego silnika benzynowego, który dzięki wsparciu silnika elektrycznego jest wyjątkowo trwały.

Szukaliście najtańszego możliwego samochodu? Już wiecie, gdzie powinniście się udać!

Czytaj dalej:

Szarżował na drodze i zginął kilka kilometrów dalej [VIDEO]

hybrydanajtańszy samochódToyotaYaris

Obserwuj nasze artykuły na Google News Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj)
aby być na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *