Uncategorized

Największy samolot świata An-225 Mrija został zniszczony [WIDEO]

Największy samolot świata An-225 Mrija przestał istnieć. Wraz z nim zniszczona dużą ilość sprzętu wojskowego.

To już ósmy dzień wojny w Ukrainie. Dokładnie w ubiegły czwartek rosyjskie wojska zaatakowały to niepodległe państwo. Każdy następny dzień działań militarnych przynosi ogromne straty i setki ofiar. Według nieoficjalnych danych zginęło już ponad 2000 ukraińskich cywili oraz około 9000 rosyjskich żołnierzy. Nie podano natomiast liczby ofiar wśród żołnierzy ukraińskich.

W nocy ze środy na czwartek toczyły się brutalne walki, a także bombardowano kolejne miasta. Według najnowszych informacji rosyjska armia zbombardowała budynki mieszkalne w Czernihowie na północnym-wschodzie Ukrainy. Są kolejne doniesienia o wielu ofiarach.

Российские военные преступники нанесли удар по жилым домам в Чернигове. Часть многоквартирного дома обрушилась. Видимо, много жертв.

Будьте вы прокляты, российские нацисты pic.twitter.com/nciPZATbLn

— Денис Казанський (@den_kazansky) March 3, 2022

Ukraińskie służby poinformowały także, że w ciągu ostatniej doby udało im się zniszczyć dwa rosyjskie czołgi T-72B oraz transporter opancerzony BTR-80. Miało to miejsce w Iwankowie pod Kijowem.

#Ukraine: Two Russian T-72B tanks and BTR-80 APC were destroyed during the attack on Russian troops in Ivankiv, north of #Kyivpic.twitter.com/aWahoJGMma

— 🇺🇦 Ukraine Weapons Tracker (@UAWeapons) March 3, 2022

Największy samolot świata zniszczony

Niestety nie mamy dobrych wieści dla fanów lotnictwa… Do stale powiększającej się listy strat trzeba dopisać kolejną pozycję. Jest nią największy samolot świata, czyli An-225 Mrija. Maszynę zniszczono na lotnisku Hostomel pod Kijowem wraz z dużą ilością innego sprzętu wojskowego. Poniżej publikujemy krótki filmik z miejsca zdarzenia. Tym samym jest to potwierdzenie nieoficjalnej wiadomości, która ujrzała światło dziennie kilka dni temu.

Confirmation the AN-225 was destroyed in battles at the Gostomel airport north of Kyiv, along with a lot of military equipment pic.twitter.com/GGX0bZQ2YT

— ELINT News (@ELINTNews) March 3, 2022

Otoczony Mariupol

Mariupol, prawie półmilionowe miasto portowe na południu Ukrainy, jest otoczony przez wojska rosyjskie . Takie informacje przekazał w czwartek doradca ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko, cytowany przez agencję Reutera.

Okupanci chcą zamienić go (Mariupol) w oblężony Leningrad” – dodał Heraszczenko, odnosząc się w ten sposób do oblężenia i blokady przez Niemców w czasie II wojny światowej sowieckiego miasta, w którym zginęło wówczas około 1,5 miliona osób.

Źródło: Wirtualna Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *