Uncategorized

Nowa, ale czy lepsza odsłona BMW X7? [ZDJĘCIA]

BMW prezentuje odświeżoną wersję luksusowego SUV-a X7. Czy nowa stylistyka, która wzmocniła dotychczasowy charakter samochodu, trafi w serca klientów?

X7 to jeden z kultowych i bardziej popularnych modeli od producenta. Samochód zaliczany jest do gamy aut luksusowych, ponieważ posiada wszystko, czego można by było oczekiwać od pojazdu tej klasy.
Nowa wersja wprowadza przede wszystkim powiew świeżości, a wraz z nim nowiki w zakresie stylistyki, ale też napędu, czy intuicyjnej obsługi.

To, od czego należy zacząć, to serce samochodu. Klient ma do wyboru trzy wersje silnikowe: Mild hybrid, czyli 48-woltowy system najnowszej generacji; wyczynowy model X7 M60i xDrive ze zmodernizowanym silnikiem benzynowym V8 o mocy 390 kW (530 KM). Nowy, sześciocylindrowy, rzędowy silnik benzynowy o maksymalnej mocy zwiększonej o 35 kW (47 KM) do poziomu 280 kW (380 KM) w nowym X7 xDrive40i.

BMW X7 2022

fot. BMW

Fani silników Dieslowych będą zawiedzeni, ponieważ producent zrezygnował z tej wersji silnikowej. Wszystko przez obostrzenia, które wprowadza Unia Europejska, względem zanieczyszczenia środowiska.

Komfort podróży na najwyższym poziomie

Jak przystało na samochody najwyższej klasy, zadbano nie tylko o komfort prowadzenia, ale również podróżowania na miejscu pasażera. W związku z tym wprowadzono nowy pakiet Komfort, obejmujący ogrzewanie foteli w drugim i trzecim rzędzie, ogrzewanie kierownicy, a także ogrzewanie powierzchni podłokietników oraz uchwyty na napoje dla kierowcy i pasażera obok z funkcją podtrzymania ciepła.

BMW X7

fot. BMW

Nie zabrakło również ułatwień dla kierowcy, którymi są przede wszystkim liczne systemy bezpieczeństwa, w tym: układ ostrzegania przed kolizją czołową teraz z funkcją wykrywania pojazdów jadących z naprzeciwka podczas skrętu w lewo oraz rowerzystów i pieszych podczas skrętu w prawo. Nie da się ukryć, że przy jeździe w mieście tak dużym samochodem, funkcja może okazać się wręcz niezbędna.

BMW X7 2022

fot. BMW

Niestety producent nie poinformował, ile będzie trzeba zapłacić za ten luksus. Samochód lada moment powinien pojawić się w salonach, a wraz z nim informacja o cenie.

X7 2022

fot. BMW

Jak Wasze wrażenia? Zachęcamy do dzielenia się swoją opinią na naszej stronie na Facebooku.

Źródło: BMW

Czytaj dalej:

Blisko 200 km/h ulicami miasta. Motocyklista w rękach policji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *