Uncategorized

Ogromne kary dla rowerzystów. Nowy taryfikator

Nowy taryfikator mandatów obowiązuje nie tylko na drogach, ale też na chodnikach. Rowerzysta może otrzymać nawet 2,5 tys. złotych kary!

O tym, że nowe stawki mandatów dla kierowców weszły w życie, wiedzą już chyba wszyscy. Niektórzy mieli okazję, żeby przekonać się o tym na własnej skórze. Kary za nieprzestrzeganie przepisów na drogach są naprawdę solidne, jednak nie można zapominać, że rowerzyści również nie zostali pominięci w zmianach. Nie wiadomo dlaczego, ale mało się o tym wspomina. A przecież osoby przemieszczające się na rowerach są często spotykane w Polsce.

taryfikator

fot. Pixabay

Nowy taryfikator obejmuje również rowerzystów

Okazuje się, że nawet oni muszą zacząć przestrzegać przepisów. Nie będzie to wielkim zaskoczeniem, ale rowerzysta, który zostanie złapany pod wpływem alkoholu, zapłaci mandat w wysokości 2,5 tys. złotych! Pierwsze przypadki tego typu zatrzymań miały już miejsce w większych miastach w Polsce, jak np. w Warszawie.

To jeszcze nie wszystko. Krążyły plotki o zmianach, które miały zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na chodniku. Zmiany te weszły w życie. Jeżeli rowerzysta przemieszcza się po chodniku, ma obowiązek dostosowania swojej prędkości do średniej prędkości pieszego. W innym wypadku zapłaci mandat 300 zł. To samo z utrudnianiem przejścia pieszemu. Kara wynosi dokładnie tyle samo.

Jeżeli zaś rowerzysta będzie poruszał się chodnikiem bez konkretnego powodu – np. gdy obok jest ścieżka rowerowa, zapłaci mandat w wysokości 200 zł. Warto więc uważać, ponieważ kary są solidne i mogą się sumować. Oznacza to, że za jeden przejazd po chodniku, możemy zapłacić nawet 1100 zł!!

Czytaj dalej:

Kupił prawo jazdy. Marzył o byciu taksówkarzem

Prowadził cysternę z mlekiem. Miał 3 promile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *